„ŠKOLE ZA AFRIKU“: Afričke lutke i pismo prijatelju u Africi

U sklopu UNICEF-ova projekta „Škole za Afriku“, kojemu se naša škola pridružila ove školske godine, učenici 2. razreda po vodstvom učiteljice Marije Sekur Harcet posvetili su ovaj tjedan djeci u Africi. Razgovarajući o teškim uvjetima života u zemlji Burkina Faso i učeći o afričkoj kulturi učenici su na Kreativnoj radionici izradili afričke lutke na kuhačama i napisali pismo prijateljima u Africi.

U nastavku pročitajte što su im učenici poručili i pogledajte afričke lutke!

Pismo prijatelju u Africi

Zovem se Leonarda Pavlić. Idem u drugi razred Osnovna škole Josipa Zorića. Živim u Dugom Selu. Imam osam godina.

Danas sam sa svojim razredom pogledala film o životu djece u Africi. Ono što sam vidjela pomalo me rastužilo. Voljela bi te jednog dana upoznati. Voljela bih da dođeš u moj grad i moju državu. Kada ćeš krenuti u školu, steći ćeš puno prijatelja i naučit ćeš puno novih stvari.

Sretno!

Leonarda Pavlić, 2. a

Dragi prijatelju,

zovem se Josipa Pavlović. Živim u Dugom Selu u Republici Hrvatskoj. Imam osam godina i idem u drugi razred osnovne škole Josipa Zorića.

Danas smo pogledali film o Africi. Rastužio me. Nakon gledanja pričali smo kako je teško živjeti tamo. Voljela bi vam pomoći. Moj razred je počeo skupljati pomoć za vaše školovanje. Voljela bih te negdje sresti i upoznati se s tobom. Sretno i nadam se da će ti biti lijepo u školi.

Josipa Pavlović, 2. a

Dragi prijatelju u Africi,

voljela bih te upoznati. Zovem se Lucija i živim u Dugom Selu. Idem u drugi razred. Imam osam godina.

Gledala sam film o tvom životu u Africi. Bilo mi je žao kada sam vidjela da nemate školu kao i ja. Voljela bih da imate školu kao što je moja, bilježnice, papire, bojice, flomastere, pernice, torbe, igračke i kemijske olovke. Željela bih vam pomoći i nadam se da će vam naš razred uspjeti kupiti nešto za učenje. Pozdrav iz Hrvatske.

Lucija Špoljarec, 2. a

Dragi prijatelju u Africi,

zovem se Veronika Kostantinov. Idem u drugi rezred i imam osam godina. Moja država se zove Hrvatska.

Znam da živiš u velikoj državi koja ima puno stanovnika. Gledali smo film o tvojoj zemlji  koji me jako rastužio. Voljela bi te posjetiti i pomoći. Htjela bih te i nešto naučiti. Voljela bih da imaš puno prijatelja kao i ja. Želim ti puno sreće i zdravlja.

Veronika Kostantinov, 2. a

Dragi prijatelju,

zovem se Adriana. Idem u drugi razred i imam osam godina. Htjela bih te upoznati i čuti tvoj glas.

Nadam se da će vam biti zabavno u školi kao i meni.  Danas smo pogledali film o djeci u Africi. Žao mi je što nemate školu kao što je moja. Voljela bih vam pomoći. U školi je jako zabavno i puno se toga nauči. Puno se piše i crta. Želim ti puno uspjeha u životu.

Adriana Husarić, 2. a

Dragi prijatelju,

zovem se Leona. Idem u drugi razred. Živim u Dugom Selu. Imam osam godina.

Gledala sam film o vama. Rastužio me. Voljela bih vam pomoći. Voljela bih da i ti ideš sa mnom u razred. Htjela bih ti dati novu torbu i odjeću. Naučila bi te pisati i čitati. Puno bi crtali. Dala bih ti nove bojice i flomastere. Igrali bi se. Nadam se da ćemo se nekada sresti. Sretno!

Leona Husarić 2. a

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 2. 2015.