BOŽIĆ U ZORIĆU: Igrokazi, sajam, tombola i koncert

Povodom Božića i početka zimskih praznika u našoj je školi organiziran bogati cjelodnevni program. Organizacija takvih priredbi ima dugu tradiciju, no posebnost ovogodišnjeg programa bile su predstave za učenike izvođene prijepodne te koncert za širu publiku u večernjim satima. Dodamo li tome prodaju rukotvorina i humanitarnu tombolu, riječ je o doista velikom događanju koje je jednako zadovoljstvo bilo i stvarati i posjetiti.

U prijepodnevnim satima učenicima su se predstavile naše dramske skupine u 5 igrokaza božićne tematike. Igrokaz Uspavani sveti Nikola izveli su učenici trećih razreda pod voditeljstvom učiteljice Ade Trbović, a vjeroučiteljica Nikolina Knežević sa skupinom učenika šestih razreda pripremila je Božićnu priču. Učenici sedmih razreda su pod mentorstvom profesorice Marijane Balšić glumili u igrokazu Vjerujem u djeda Božićnjaka, a pod voditeljstvom vjeroučiteljice s. Marjane Koščak i u izvedbi učenika osmih razreda publici je predstavljen Božić u srcu. Mješovita skupina polaznika petih i šestih razreda u organizaciji profesorice Dragane Radovan nastupila je s igrokazom Oteti Božić, koji objedinjuje zajedničku poruku o važnosti blagdanskog okupljanja.

Na izložbeno-prodajnom sajmu rukotvorina naših kreativnih skupina posjetitelji su po simboličnoj cijeni mogli kupiti zanimljive ukrase za svoj dom, zaboraviti na sms i poslati neku od ručno izrađenih čestitaka ili kušati domaće blagdanske kekse pakirane u dekorativnu ambalažu. U pripremi sajma sudjelovao je veliki broj učitelja koji su prigodno ili u sklopu redovnih aktivnosti s učenicima izrađivali predmete za prodaju. Prihod od sajma namijenjen je humanitarnim svrhama, a istog je karaktera bila i naša blagdanska tombola za koju se i ove godine tražila srećka više.

Božićni koncert održao se na kraju dana uz nazočnost brojnih roditelja i drugih posjetitelja. U program su uvrštene poznate tradicijske i popularne božićne skladbe, recitacije blagdanskog sadržaja i solistički nastupi učenika. Dobrodošlicu i božićnu čestitku okupljenima je uputila ravnateljica Mara Mamuza, a priredbu je otvorio Zbor učitelja pjesmom U se vrijeme godišta i već prvim taktovima naišao na odobrenje publike. Na sceni su se potom izmijenili učenici drugih razreda koji su pod vodstvom učiteljice Marijane Tečić izveli Dober vam večer, japica, a druga skupina je zajedno s učiteljicom Anom Mutapčić otpjevala skladbu Santa. Kraj prvog bloka označila je izvedba pjesama Dođi, dođi Božiću i Idi, kaži cijelom svijetu učenika trećih razreda od voditeljstvom učiteljice Marine Perković. Prvu instrumentalnu točku, klavirsku skladbu Zvončići izvele su učenice Ana Tečić i Ana Mesić pod mentorstvom profesorice Marije Šarkanj, a učenik Krešimir Jelečki je na harmonici izveo tri svečane melodije. Dječji zbor Krijesnice je u organizaciji profesorice Mirte Stublić otpjevao popularnu pjesmu Rock zvončići i hrvatsku božićnu pjesmu Radujte se narodi. Učenice prvog razreda Iva Pašalić, Klara Nikolić i Ivona Glavaš izvele su božićnu recitaciju, a njihov nastup osmislila je učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić. Ostatak programa ispunile su izvedbe solista i školskog zbora. Ansambl udaraljki je uz pratnju Krijesnica izveo Canon u d-duru Jochanna Pachelbela, učenica Magdalena Đunđuš otpjevala je Božićnu sreću, a Gabriela Tečić Thank you for the Music grupe Abba. Posljednju točku, veselu božićnu pjesmu Sretan Božić svakome, uz pratnju zbora i simpatije posjetitelja izvela je učenica Kristina Horvat. Uspjeh priredbe treba zahvaliti i zalaganju učitelja za uređenost škole te stvaranju blagdanskog ugođaja kojem je svatko pridonio već i svojim osmijehom.

U se vrijeme godišta - nastup učitelja

Sve slike pogledaj u fotogaleriji!

objavio: Marijana Pleše   datum: 15. 1. 2015.