USUSRET DANU GRADA: Organizirane kreativne radionice

Proteklog je tjedna realizirano nekoliko kreativnih radionica kao priprema za sudjelovanje naše škole u programu obilježavanja Dana grada i blagdana sv. Martina 11. studenoga. Martinje ima dugu tradiciju u Dugom Selu te su najavljena mnogobrojna događanja u gradu. U radionicama su sudjelovali učenici nižih i viših razreda predvođeni svojim učiteljicama i voditeljicama izvannastavnih skupina.

Učenici su na radionicama izrađivali ukrasne i korisne predmete za prodajno-izložbeni sajam poput graničnika za knjige i broševa. Iako se razlikuju po tehnikama i načinima izrade, poveznica među nastalim predmetima su prepoznatljivi motivi Martinja i vedute našega grada. Tako su u organizaciji učiteljice Marije Sekur Harcet i Ivane Matešić nastali originalni magneti koje krase crteži dugoselskih sakralnih građevina, povijesnih grbova i drugih simbola vezanih uz Martinje. Motivi svojom izvedbom podsjećaju na minijature, a crteži su izrađeni na drvenim oblicama s magnetom pričvršćenim s donje strane. Polaznici Povijesno-zavičajne grupe i Kreativno-karitativne vjeronaučne skupine  zajedničkim su snagama izradili lepezu plastificiranih graničnika za knjige. Motive koje su odabrali za graničnike također vezujemo uz martinjsku tradiciju i povijest dugoselskog kraja. Likovne radove aplicirane na graničnike izradili su učenici petih razreda u organizaciji učiteljice likovne kulture Juliane Kučan, a dizajn i digitalnu obradu graničnika realizirali su polaznici izvannastavne skupine Digitalci pod voditeljstvom učitelja informatike Kreše Ureka. Kako smo saznali od voditeljica radionica Zdenke Knežić i Željkice Bradarić, na prodajno-izložbenom sajmu naša će se škola predstaviti sa susjednom OŠ „Ivan Benković“, a učenici će sudjelovati i u blagdanskoj procesiji gradskim ulicama.

objavio: Marijana Pleše   datum: 4. 11. 2014.