PRVI DAN ŠKOLE: U klupe sjelo 100 novih učenika

Prvi dan u školi osobiti je događaj za polaznike prvih razreda i njihove roditelje. Tim smo povodom organizirali svečani prijem učenika i prigodni razgovor s roditeljima. Svečanost je svojim dolaskom podržao gospodin gradonačelnik Stipo Velić, a riječ dobrodošlice uputila je ravnateljica Mara Mamuza. Kako je istaknula, ove je školske godine u školu upisano sto novih učenika koji će nastavu pohađati u pet odjeljenja, a njihove učiteljice su: Sonja Ivančević, Melita Lepotinec, Lidija Relić, Aleksandra Vajzović Carić i Natalija Hršak.

Obrativši se okupljenima, gradonačelnik Stipo Velić zaželio je uspješno školovanje najmlađim učenicima, a ujedno se dotaknuo planova o izgradnji nove školske zgrade, treće dugoselske škole, i drugih aktivnosti koje poduzimaju u pravcu osiguranja boljih uvjeta školovanja u gradu. „Iako više nismo u samom vrhu po broju rođenih, i dalje smo grad s visokim brojem novorođene djece“, podijelio je s nama vjeru u bolje sutra i motivaciju za ostanak u domovini. U nastavku programa, učenici petih razreda izveli su nekoliko umjetničkih točaka, a emotivnost priredbe dodatno je obojena zajedničkom izvedbom pjesme Kad si sretan. Poslije prozivke i podjele po razredima, učenici su u pratnji roditelja pošli u svoje učionice i upoznali se s učiteljicama i novim životnim prostorom. Na kraju programa, za roditelje je organizirano kraće predstavljanje škole i druženje s članovima stručne službe i drugim suradnicima. Razgovor je moderirala defektologinja Natalija Hrnkaš, a svoju su ulogu i načine suradnje s roditeljima i učenicima predstavile školska psihologinja i pedagoginja te školski knjižničar. Važnost stjecanja zdravih životnih navika naglasila je dr. med Danica Herc Cerovac, a o sigurnosti kretanja i pojačanim aktivnostima policije tijekom rujna govorio je prometni policajac Marijan Bičak. Ravnateljica škole roditeljima je uputila apel o pridržavanju pravila kućnog reda i novoj regulaciji parkiranja u školskom dvorištu.

objavio: Marijana Pleše   datum: 9. 9. 2014.