IDEMO U SREDNJU: Saznajte sve o upisu u srednju školu

Pedagoginja Martina Jenik Pelivanović, na nedavno održanom sastanku s roditeljima na temu upisa u srednje škole, iznijela je sve relevantne obavijesti o upisima i nastavku školovanja. Na sastanku su prisustvovali razrednici osmih razreda, ravnateljica Mara Mamuza i ravnateljica Srednje škole Dugo Selo Darinka Svetec. Sastanak je izazvao veliko zanimanje roditelja sudeći po odazivu i broju pitanja postavljenim nakon izlaganja pedagoginje i ravnateljice srednje škole.

„Prijave i upisi u srednje škole obavljaju se putem interneta“, obavijest je s kojom je započelo iscrpno izlaganje pedagoginje. Roditelje je uputila na aplikaciju upisi.hr na kojoj se prijavljuju i upisuju odabrani programi. Potom je razjasnila uvjete upisa i druge stavke izražene u Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015. i Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015. Dokumente možete pročitati u cijelosti na dnu teksta gdje možete pogledati i nastavak prezentacije o prijavama i upisima. Popis deficitarnih zanimanja iznesen na kraju potaknuo je nekoliko pitanja roditelja i izražavanje nezadovoljstva dosadašnjim poteškoćama u pronalaženju mjesta za stažiranje na području grada.

Nakon izlaganja pedagoginje, ravnateljica Srednje škole Dugo Selo gđa Darinka Svetec predstavila je upisne programe, odnosno mogućnosti nastavka školovanja u gimnaziji i stjecanja strukovnih zvanja. „Učenicima koji planiraju nastavak školovanja na studiju preporučuje se upis u gimnazijski program, a učenicima željnim stjecanja zvanja i osposobljavanja za zanimanje na izbor je devet strukovnih profila. Važan uvjet za upis u gimnazijski program je drugi strani jezik, i to njemački jezik jer u našoj školi može se odabrati samo njemački kao drugi strani jezik“, pojasnila je gđa Svetec. Kvaliteta nastave u dugoselskoj srednjoj školi na visokom je nivou o čemu svjedoče dobri rezultati na natjecanjima znanja, kvota upisa na željeni studij i osposobljenost za odabrana zanimanja. Učenicima su na raspolaganju i brojne izvannastavne aktivnosti i sudjelovanje u sportskim sekcijama. „Prednost pohađanja škole u Dugom Selu je ekonomski prihvatljiva i ostavlja više slobodnog vremena za učenje i druženje s prijateljima“, izjavila je jedna mama zadovoljna održanim sastankom. Pozivamo vas da pogledate dokumente priložene na linku, a druge obavijesti možete saznati na stranicama željenih srednjih škola.

objavio: Marijana Pleše   datum: 29. 5. 2014.