IZLET NA SELO: Drugi razredi u turopoljskom kraju

Bajkovita oaza kontinentalne prirode, turističko-rekreacijsko mjesto smješteno na brežuljcima Vukomeričkih gorica, izletište Ključić Brdo, proteklog je tjedna bilo odredištem završne ekskurzije drugih razreda. U pratnji učenika bile su učiteljice: Gordana Takač Tominac, Ada Trbović, Dubravka Vuković, Marijana Klenkar i Marina Perković. „Izlet je prošao u najboljem redu, a i vrijeme je pokazalo svoju ljepšu stranu“,  na povratku nam je rekla Marijana Klenkar, voditeljica izleta.

Tijekom godine za učenike je organizirano nekoliko putovanja i posjeta kulturnim i zabavnim sadržajima, a nedavnim nagradnim posjetom Hrvatskom prirodoslovnom muzeju u Zagrebu popisu izleta drugih razreda možemo dodati i jednu stručnu ekskurziju. Organizacija školskih izleta predstavlja određeni izazov kada su u pitanju potrebna sredstva, ali naša je želja da se učenicima omoguće raznovrsne ekskurzije i sudjelovanje sviju. „Posljednje jednodnevno druženje s učenicima u ozračju seoskog domaćinstva i toplog turopoljskog krajobraza, točka je na i nakon zahtjevne školske godine i relaksacija kakvu bismo poželjeli svakog mjeseca“, preporuka je učiteljice Gordane Takač Tominac. Uz smirujuće zelenilo pitomih obronaka i otupjelost prirode na gradsku buku, osobita čar odabrane destinacije bio je zoološki park na imanju, nesvakidašnja zbirka domaćih i divljih životinja kopnenih i planinskih obitavališta. Za generaciju koja muflona ili srnu upoznaje preko ekrana ili enciklopedije, susret sa životinjom uživo svakako je preporučljiva nastavna metoda. Ali dosta o nastavi  - ovaj izlet zamišljen je kao zabava i tako je realiziran. Uzbuđenje učenika počelo je rasti već u autobusu, nabrajale su se igre koje će se igrati, tko će s kime sjediti na ručku i koje će se pjesme pjevati. Kratkotrajno putovanje autocestom prošlo je nezamijećeno, ali najava ponovnog okupljanja na kraju dana, mnogima se učinila prebrzom. „Ovako bi druženje s prijateljima trebalo trajati puno duže“, izjavila je jedna učenica upitana o svome dojmu. Nama kao organizatorima drago je da su učenici proveli lijepi dan u zajedništvu i svoje učiteljice nagradili ponašanjem primjerenim izletu.

Sve slike pogledajte u fotogaleriji!

objavio: Marijana Pleše   datum: 23. 5. 2014.