SIGURNO U PROMETU: Uspjeh na županijskom natjecanju

Izvannastavna aktivnost  iz prometne kulture svojevrsna je novina koju su naši učenici prepoznali kao zanimljivu mogućnost obučavanja za sigurnije kretanje u prometu. Interes je osobito porastao dolaskom proljetnih dana kada je na školsko igralište postavljen poligon za vježbanje upravljanja biciklom. Redovno pohađanje tjednih susreta, marljivost i entuzijazam polaznika, voditelja aktivnosti Tomislava Leku, učitelja tehničke kulture, potaknulo je na organizaciju natjecanja iz sigurnosti u prometu na školskoj razini. Dobar ishod školskog natjecanja značio je korak dalje – sastavljena je ekipa za županijsku razinu!

Županijsko natjecanje „Sigurno u prometu“ ove se godine održalo u OŠ Jurja Habdelića u Velikoj Gorici. Sukladno propozicijama natjecanja, u Veliku Goricu upućena je školska ekipa sastavljena od dvije učenice i dva učenika, odnosno učenici s najboljim pokazateljima na školskom natjecanju. Uz učitelja mentora, u ekipi su se kao predstavnici škole tako našli: Mihaela Dokić, Filip Levis, Lucija Jukić i Matej Mlinar. Natjecanje je koncipirano kao dvodijelna provjera poznavanja prometne kulture, odnosno sastoji se od ispita s područja prometnih pravila kojeg natjecatelji rješavaju online i vožnje na poligonu kao praktičnog dijela provjere. U obje kategorije učenici su pokazali zavidnu usvojenost programa, savjesno vladanje teorijskim dijelom i uvježbanost u kretanju poligonom. S osobitim zadovoljstvom ističemo rezultate u konačnom poretku: učenica Mihaela Dokić osvojila je treće mjesto i brončanu medalju, a u ekipnom sastavu osvojili smo visoko četvrto mjesto! Na državnu razinu natjecanja odlaze samo prva dva mjesta, no ovo je veliki uspjeh naših učenika i pokazatelj kako se združenim radom učitelja i polaznika, uz dobru motivaciju i ozbiljnost u provođenju programa, postižu zapaženi rezultati u izvannastavnim aktivnostima. Tome uspjehu pribrajamo i činjenicu da su učenici i voditelj poligon za vježbanje kretanja osmislili i izgradili sami. Čestitamo našoj ekipi na postignutom rezultatu i promociji sigurnosti u prometu!

objavio: Marijana Pleše   datum: 29. 4. 2014.