PISMO IZ AFRIKE: Ime Josipa Zorića pod kenijskim suncem

Proteklog smo mjeseca organizirali akciju solidarnosti za „Mali dom“ u Subukiji, humanitarnu misiju koju ondje vodi hrvatski misionar fra Miro Babić, član Franjevačke provincije Bosne Srebrne i gvardijan samostana u toj kenijskoj pokrajini. Ovoga je tjedna na adresu naše škole stiglo pismo i zahvala fra Mire Babića na iskazanoj solidarnosti. Kao trajni znak sudjelovanja u ovoj humanitarnoj akciji, ime naše škole bit će upisano na zidu prijateljstva kojeg ondje planiraju sagraditi i na simboličan način izraziti hvalu dosadašnjim sudionicima i dobročiniteljima misije.

Inače, karitativna ustanova „Mali dom“ je utočište za ostavljenu i djecu s hendikepom koja se financira iz humanitarnih fondova i dobrovoljnih priloga. Štićenici ustanove zahvalnost za prikupljenu pomoć iskazuju izradom raznobojnih narukvica od kože. Organizatorice akcije u našoj školi bile su učiteljica geografije Nataša Čajić Kresonja i vjeroučiteljica s. Marija Medved. U periodu od 17. veljače do 15. ožujka prikupljeno je 7.400,00 kuna,  odnosno 296 priloga za ručno izrađene narukvice koje su u školu stigle proteklih dana s pismom fra Babića:

Dragi naši prijatelji iz Osnovne škole Josipa Zorića u Dugom Selu, hvala vam što noseći narukvice prijateljstva širite priču o afričkom sirotištu Mali dom i školi za siromašnu djecu St. Francis koje kao najmlađi hrvatski misionar vodim u zabačenom selu centralne Kenije. Svaka ova narukvica pretvorit će se u sigurnu hranu, lijekove, školski pribor, obnovu škole - sve ono što će siročadi i bolesnoj djeci odbačenoj u afričkoj divljini pomoći da imaju dostojanstveno djetinjstvo. U školi St. Francis u misiji Subukia u Keniji izgradit ćemo zid prijateljstva kao našu trajnu zahvalu svim prijateljima koji su nam pružili ruku. Drago nam je da će na zidu biti upisano i ime vaše škole. Nema većeg bogatstva nego imati prijatelja na kojeg se možeš osloniti. A mi smo ih u vašoj školi pronašli puno. Hvala vam!

objavio: Marijana Pleše   datum: 11. 4. 2014.