SRETAN USKRS: 3. a izradio veliku eko-pisanicu!

U našem 3. a razredu razgovarali smo prigodno o Uskrsu i sjetili se kako bismo mogli napraviti eko-pisanicu. Razradili smo plan i krenuli u ostvarenje našeg projekta!

Učiteljica je donijela staru i prljavu pisanicu od stiropora. Stajala je dugo u „buksi“ pa su se i mišići šetali po njoj. Napravili su rupice na pisanici. Bile su grozne. Odlučili smo je obnoviti. Čistili smo pisanicu od prljavštine i pripremali je za novi izgled.

Zatim smo kidali listiće papira koje smo lijepili na pisanicu. Napravili smo joj haljinu. Kada je bila obložena papirom, mogli smo lakše raditi na njoj. Stare novine frkali smo i oblikovali u pužiće. Cijelu pisanicu oblijepili smo pužićima. Svi smo pomagali: dječaci, djevojčice i članovi izvannastavne skupine „Rukotvorine“ koju vodi naša učiteljica Radojka Lulić. Učiteljica je obojila pisanicu bijelom bojom i lakirala je sprejem boje jajeta. Bila je prekrasna.

Od ljuske oraha i lješnjaka izradili smo cvjetove, neki su bili malji, a neki veći. Ukrašena cvjetovima, pisanica je postala još ljepša no što je bila. Umjesto „kose“ učiteljica je posadila cvijeće u teglu. Teglu smo stavili na vrh pisanice. Tata naše prijateljice iz razreda Nicol Nikolić potrudio se napraviti bijeli stolić s rupom u sredini. U rupu smo stavili našu dovršenu pisanicu. Pomogao nam je i gospodin domar, koji je pisanicu učvrstio.

Svi smo bili ponosni na svoju pisanicu koju smo dugo radili. Jako smo se trudili, ali naša učiteljica najviše. Svi smo se fotografirali kraj pisanice kako bismo imali uspomenu na naš rad.

Dvojica učenika i jedna učenica odnijeli su pisanicu na njezino izložbeno mjesto – na školsko stepenište. Učiteljima i učiteljicama svidio se naš rad. Knjižničarka je fotografirala pisanicu za našu školsku stranicu. Tako je završio naš projekt kojim svima želimo sretan Uskrs!

Valentina Korajac, 3. a

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 4. 2014.