ŽUPANIJSKO NATJECANJE U STOLNOM TENISU: Zlato i bronca za naše stolnotenisačice i stolnotenisače!

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za Zagrebačku županiju održano je u srijedu, 05. veljače 2014. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani Dugo Selo. Organizator Županijskog natjecanja bila je naša škola.

Učenici osnovnih škola natjecali su se u dvije kategorije: djevojčice i dječaci. U kategoriji djevojčica nastupile su četiri ekipe stolnotenisačica: OŠ Slavka Kolara, Kravarsko, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, OŠ Samobor, Samobor, OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić. U kategoriji dječaka nastupili su stolnotenisači OŠ „Ljubo Babić“, Jastrebarsko, 1. osnovna škola Vrbovec, Vrbovec, OŠ Samobor, Samobor, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, OŠ braće Radića, Kloštar Ivanić, OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić, OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica.

Nakon službenog ždrijeba, održano je svečano otvaranje, a u ime domaćina, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, svim se stolnoteniskim ekipama obratila ravnateljica Mara Mamuza koja je napomenula kako je Dugo Selo Grad prijatelj djece, ali i prijatelj sporta te  istaknula da su timski rad i suradnja vrlo važni za našu budućnost. U ime organizatora sve je okupljene pozdravio i učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Jozo Jurković te svima zaželio puno uspjeha.

Uslijedio je vrlo napet i zanimljiv turnir. U ekipi učenica vrlo je brzo bilo izvjesno tko će pobijediti na natjecanju i tako osvojiti zlatnu medalju. Pobjednice, stolnotenisačice naše škole u sastavu Ana Murat, 7. a, Maja Mesić, 8. d, Petra Bulić, 6. c, i Antonela Papak, 3. d, postigle su odličan rezultat, pobijedivši sve natjecateljice (3 : 0). Srebro su osvojile stolnotenisačice OŠ Samobor, dok su broncu odnijele stolnotenisačice OŠ Slavka Kolara, Kravarsko. Stolnotenisači su bili podijeljeni u dvije skupine. Skupina „A“ imala je četiri ekipe, a skupina „B“ tri. Konačni poredak u obje grupe dao je finaliste, ali i natjecatelje za 3. mjesto. Obje su utakmice bile vrlo napete i do samoga kraja nije se moglo pretpostaviti tko će osvojiti koju medalju. Prvo je završena utakmica za 3. mjesto, a broncu je osvojila ekipa stolnotenisača naše škole u sastavu Gabriel Petrović, 7. d, Ivo Ojvan, 8. e, Luka Iviš, 7. d, i Filip Pehar, 7. d, pobijedivši ekipu stolnotenisača OŠ Ljube Babića, Zaprešić (3 : 2). Samo finale bilo je osobito neizvjesno, a meč se produžio i igralo se sve dok stolnotenisač iz OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica, nije osvojio 15 bodova i napokon okončao meč (3 : 2). Ta je pobjeda ekipi stolnotenisača OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica, donijela zlato, a srebro su osvojili stolnotenisači iz OŠ Samobor iz Samobora.

Među djevojčicama favoritkinje su bile učenice OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, koje su inače prošle godine bile državne prvakinje u stolnom tenisu. Neovisno o neizvjesnom posljednjem meču, među dječacima favoriti su se i ove godine potvrdili, a to su bili stolnotenisači iz OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica. Učenici OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić, bili su neutješni u porazu, ali moramo još jednom napomenuti da su odlično borili.

Na svečanoj podjeli ravnateljica Mara Mamuza dodijelila je zaslužena priznanja, medalje i pehare te čestitala svim sudionicima i pobjednicima. Pridružujemo se čestitkama i želimo puno uspjeha prvacima Županijskog natjecanja na predstojećem Državnom poluzavršnom natjecanju koje će se održati 19. ožujka u Dugom Selu.