UČIMO JEDNI OD DRUGIH: „Pipi Duga Čarapa“ za četvrtaše!

Suradnja predmetne i razredne nastave uvijek naiđe na pozitivan odjek. Zamislite da nakon pročitane lektire, pred vašim očima, ožive likovi i uprizori se radnja iz pročitanog romana. Tu su priliku dobili učenici četvrtih razreda, za koje su njihovi kolege, polaznici dramske skupine koju vodi profesorica Ana Kovačević, izveli ulomke iz poznatog dječjeg romana „Pipi Duga Čarapa“.

Taj je roman obvezni naslov lektire za četvrti razred, a predstava je pripremljena za smotru LiDraNo. Tako su naše učionice načas postale pozornice, a polaznici skupine glumci. Svaki je učenik potom dobio priliku napisati dojmove o gledanoj predstavi u okviru nastavka sata posvećenog tom romanu. U nastavku donosimo nekoliko učeničkih dojmova, početke pisanja možda budućih kazališnih kritičara.

MOJ DOJAM O PREDSTAVI „PIPI DUGE ČARAPE“

Meni se izvedba predstave svidjela jer volim roman te film i seriju snimljenu prema romanu. Pipi nije dobra učenica, ali je samostalna. Nema majku, otac je živ, ali rijetko kod kuće. Predstava mi se svidjela, glumci su dobro glumili, bilo je zabavno i smiješno. Šteta to nismo uspjeli na LiDraNu. Ja bih joj dao prvo mjesto.

Bruno Fičko

Predstava mi se nije svidjela zbog kostima Pipi Duge Čarape. Bila je u crnom i sivom. Volio bih da je predstava duže trajala, možda bi glumci uspjeli ispuniti moja očekivanja. Dio u kojem je učiteljica ispitivala Pipi zbrajanje svidio mi se, kao i njezina priča o zmiji u Indiji. Na kraju, ipak pohvaljujem glumce na trudu i gostovanju  u našem razredu.

Luka Lovrić

Meni se predstava svidjela. Govori o neustrašivosti djevojčice Pipi koja sve shvaća olako i izvrće riječi sebi u korist. Svidjelo mi se kad je rekla da je slovo „i“ ravna crta „na koju je sletjela muha“. Svidio mi se njezin način odijevanja, osobito čarape u dvije boje, i njezine pletenice. Na kraju predstave bila sam zadovoljna gostovanjem i idejom da je učenici viših razreda izvedu u četvrtim razredima.

Gabriela Predavec

objavio: Krešo Urek   datum: 7. 2. 2014.