DRUGI ANĐELEK FEST: „Zorićevi anđeli“ razveselili Dugo Selo!

Ovogodišnji Aneđelek fest okupio je velik broj naših sugrađana, a anđela se moglo sresti na svakome koraku. No, naviše ih je bilo u prostorijama bivšeg Doma HV-a, gdje su tijekom tri dana, od 13. do 15. prosinca 2013., odvijala razna prigodna, predbožićna, odnosno anđeoska događanja koji su uključivali nastupe dječjih vrtića i škola, kreativne radionice, izložbe, sajam, literarne, likovne i fotografske natječaje te prigodne nagrade.

Naravno, teško da bi takav događao mogao proći bez sudjelovanja Zorića, odnosno Zorićevih anđela, kako se nazvala skupina naših učenika koja je u polusatnom programu razveseljavala okupljene na sajmu. Na pozornici je odjevena u anđele nastupila pjevačka skupna 2. razreda koju vodi učiteljica Marina Perković i otpjevala nam popularnu božićnu pjesmu sretan Božić, dobri ljudi. Osim njih, i naš školski zbor zapjevao je pjesmu Božić dolazi, pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Ksenije Šantak i uz pratnju Laure Kolgjeraj, 6. d, na tamburinu. Solo pjevačku točku izvela je Maria Vuletić, 6. d, i vrlo interpretativnim nastupom otpjevala pjesmu Child in a menger. Recitaciju I ovogodišnja i novogodišnja izveli su učenici 4. e razreda Fran Crnoja, Filip Budim, Antonia Kovačić i Lara Cvjak, pod vodstvom učiteljice Natalije Hršak, zatim učenici 4. d razreda Krešimir Jelečki, Gabriela Predavec i Paula Meštrić, pod vodstvom učiteljice Aleksandre Vajzović-Carić, dok je svoju autorsku pjesmu izrecitirala učenica 3. d razreda Antonela Papak, pod vodstvom učiteljice Ivane Matešić.

Zorićevi anđeli iskazali su se i na likovnim i literarnim natječajima, koje su organizirali Dugoselska kronika  i Pučko otvoreno učilište Dugo Selo. Naime, u natječajima za osnovnoškolce s cijelog dugoselskog područja, koje obuhvaća četiri osnovne škole, na likovnom natječaju 1. mjesto osvojila je Emanuela Kelić, 3. a, pod vodstvom učiteljice Radojke Lulić, a 3. mjesto osvojila je Ema Tomšić, 4. d, pod mentorstvom učiteljice Aleksandre Vajzović-Carić. Literarni radovi i kreativno pisanje na temu Pismo anđelu također se učenicima jako svidjelo te je upečatljivo ostvarenje u kategoriji proznih djela napisala Leonarda Pudić, 4. e, koja je osvojila 1. mjesto za sastavak Pismo anđelu, mentorica je Natalija Hršak, dok su u kategoriji poezije iznimno uspješni bili Mihael Jutrašnjik, 3. d, mentorica Ivana Matešić, koji je osvojio 2. mjesto s pjesmo0m Anđel – tajna našeg života i Mihaela Helešić, 6. e, koja je s pjesmom Anđeli osvojila 3. mjesto, mentorica Iva Aljinović.

Kao i prošle godine, i ove su godine naši kreativci izradili mnoštvo anđela i korisnih božićnih predmeta i ukrasa, sve redom rukotvorine naših učenika i učitelja, koji su posjetitelji sajma mogli razgledati i kupiti na sajmu, a novac je bio namijenjen našim Fondu za djecu u potrebi naše škole.

Tako je dugoselski božićni sajam Anđelek fest 2013. bio odličan uvod u nobogodišnje praznike i našu božićnu priredbu koja vas očekuje još ovoga tjedna!

Literarni natječaj:

Kategorija proze

1. mjesto

PISMO ANĐELU

Danas sam odlučila napisati pismo anđelu. Ne onome anđelu iz izloga u dućanu, niti onome iz kutije s Božićnim ukrasima. Pismo nije niti za anđela sa slike.

Pismo je samo za mog anđela, onoga koji je bio uz mene kada sam razbila majčinu vazu, kada sam biciklom ogrebla očev automobil ili kada sam lopticom razbila djedov prozor. Da, pismo je i za anđela koji je bio tu kada sam baki, umjesto šećera, u kavu stavila sol. Dok sam bila mala, nisam baš shvaćala poslovicu „Anđeo te čuva!“, ali danas znam da taj anđeo uistinu postoji. Što bi se samo dogodilo da nije bio uz mene u svakoj nevolji? Koliko bih samo kazni pokupila, da nije bio tu?

Zato svojemu anđelu pišem ovo pismo da mu kažem hvala za sve što čini za mene.

Leonarda Pudić, 4. e

2. mjesto

ANĐEL – TAJNA NAŠEG ŽIVOTA

Anđele, gdje si?

Želim te naći,

ali ne znam kako.

Kad bih te mogao vidjeti

kao čovjeka!

Kad bih te mogao čuti

kao pjesmu!

Kad bih te mogao osjetiti

kao prijatelja!

Anđele, ponekad slutim nešto u tebi.

U svome srcu osjećam nešto u tebi.

Osjećam, ti si tu, blizu.

Dođi i pokaži se.

Budi mi blizu,

prati me.

Mihael Jutrašnjih, 3. d

Kategorija poezije

3. mjesto

ANĐELI

Svatko svojeg anđela ima

svaki ga čovjek pri rođenju prima.

Njihova zadaća laka nije,

svaki se od ljudi krije.

Oni su uvijek s nama,

njihov najveći protivnik je tama.

Bijela krila imaju

i svu nam pažnju poklanjaju

kao na dlanu.

Naše duše u nebo nose

dok se u očima bližnjih

vide svjetlucave kapi rose.

Mihaela Helešić, 6. a

objavio: Krešo Urek   datum: 18. 12. 2013.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »