BOŽIĆNI PROGRAM: Školska priredba, humanitarni sajam i tombola za „Stančić“!

Približavanjem zimskih praznika ozračje u školi ispunjeno je veseljem i čekanjem završetka prvog polugodišta.  Jedan od razloga za dobro raspoloženje svakako je održavanje božićne priredbe i prodajnoga humanitarnog sajma rukotvorina naših učenika. Ove se godine održala i humanitarna tombola za pomoć Centru za rehabilitaciju Stančić u organizaciji učiteljice Radojke Lulić.

Veliki broj učenika sudjelovao je u tomboli, a svaka je srećka bila dobitna. S nestrpljenjem se čekao trenutak izvlačenja glavne nagrade na kraju priredbe. Tijekom cijelog dana, učenici i posjetitelji mogli su na našem sajmu kupiti zanimljive ukrase i predmete kao što su magneti, ekološki sapuni, već poznati ekološki pekmez iz naše radinosti, čestitke i nakit. Dvorana je pred početak priredbe bila puna roditelja i drugih posjetitelja koji su pratili program. Svatko se udobno smjestio i s oduševljenjem pogledao izvedbe naših učenika.

Na programu su se našle božićne tradicionalne i moderne pjesme, tematske recitacije, a dolaskom školskog zbora na scenu – raspjevala se cijela dvorana! Sve je odisalo božićnim duhom i prijateljskim druženjem. Osobitu napetost u dvorani i iščekivanje među publikom pridonijelo je izvlačenje tombole. Iz velike staklene kugle srećke je, uz pomoć ravnateljice Mare Mamuza, izvlačila voditeljica programa Ema Grozdek, 7. d. Njezina ruka najviše sreće donijela je Karli Zečević, 8. a, koja je osvojila prvu nagradu – osobno računalo s monitorom i tipkovnicom,  drugu nagradu, digitalni fotoaparat voditeljica sretne ruke dodijelila je samoj sebi jer je izvukla upravo broj svoje srećke, a treća nagrada, set knjiga, pripala je Luki Rosančiću, 7. d.

Na kraju priredbe i izvlačenja tombole ravnateljica Mara Mamuza pozdravila je posjetitelje i zaželjela sretan Božić i uspjeh u nadolazećoj godini. Radosnih i sretnih lica svi smo pošli kućama u iščekivanju najdražeg nam blagdana Božića. Veselili smo se i odmoru od tri tjedna koji smo proveli u veselju sa svojim obiteljima.

Jacqlin-Maria Žlabravec, 7. e

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 1. 2014.