DOBROTVORI KOJI POMAŽU ZAJEDNICI: Donacija 30 računala OŠ Josipa Zorića

Prepoznati potrebe drugih ljudi i darivati ih odražava našu humanost i spremnost na pomaganje, koje nadolazećim blagdanima daje pravi smisao. Jedan od takvih primjera solidarnosti je donacija računala Osnovnoj školi Josipa Zorića.

U vrijeme smanjenih izdataka za školstvo i dovršetka zahtjevnog projekata u proteklom polugodištu, donacija informatičke opreme razlog je za optimizam i veselje na kraju radom ispunjene godine. Već je poznato da neke škole učeničku administraciju vode putem e-imenika. Stoga, u nastojanju da se stvore preduvjeti za budući korak suvremenog praćenja uspjeha učenika, ravnateljica Mara Mamuza, u ime učenika i djelatnika škole, ovim putem izražava zahvalnost gospodinu Goranu Radošiću i GRC grupi d.o.o. na donaciji 30 računala za potrebe škole.

Iako je prelazak na digitalnu tehnologiju praćenja uspjeha zahtjevan proces, koji uz dobra računala pretpostavlja i provedenu mrežnu instalaciju u svim učionicama, ovo je svakako korak bliže prema realizaciji cjelokupnog projekta. U većini učionica već postoji pristup internetu, a sukladno raspoloživim sredstvima, tijekom sljedeće godine u OŠ Josipa Zorića planiran je nastavak umrežavanja u preostalim učionicama te nabavka tokena za učitelje.

„Iskustva drugih škola pri uvođenju e-imenika su različita, a mi ćemo biti zadovoljni uspijemo li u nadolazećem razdoblju osigurati sve pretpostavke i postupno prijeći na novi sustav“ - rekla je ravnateljica Mara Mamuza. Iako je projekt uvođenja e-imenika najavljen na razini svih škola, njegova realizacija zasada uvelike ovisi o mogućnostima pojedine županije i pojedinih gradova te o susretljivosti lokalne sredine ili gospodarstvenika kakvoj ovdje svjedočimo.

Svaka pomoć uvijek je dobrodošla i daje pozitivan primjer dobročinstva, osobito u vrijeme blagdana. Još jednom zahvaljujemo gospodinu Goranu Radošiću kao i svim dosadašnjim i budućim dobročiniteljima škole. Svima želimo sretan Božić i Novu godinu!

Djelatnici i ravnateljica OŠ Josipa Zorića

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 12. 2013.