SVJETSKI DAN VOLONTERA: Predstavljamo izvannastavnu skupinu Mali volonteri

Gotovo 30 godina 05. prosinca obilježavamo Međunarodni dan volontera, odnosno Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak. Od ove godine u našoj školi po prvi puta djeluje izvannastavna aktivnost Mali volonteri, koja pod vodstvom učiteljice Sanje Todorić, povodi aktivnosti usmjerene na razvoj odgovornosti, suradnje, tolerancije, razumijevanje nenasilja i uvažavanja različitosti.

S razvojem socijalnih vještina i zdravih stilova života kod djece raste i njihova osjetljivost za pojedince u nevolji te motivacija za pomaganjem, a to je temelj razvoja volonterstva među mladima.

U nastavku pročitajte kako su Mali volonteri opisali svoje djelovanje, čime se sve bave i na koji način pomažu drugima.

Volontiranje je pomaganje onima kojima je pomoć potrebna.

Na Malim volonterima učimo prepoznati tuđe osjećaje. Učimo davati osmijehe od srca. Naučili smo aktivno slušati prijatelje dok govore. U učenju postajemo jači za pomaganje drugima. Također smo naučili mnoge priče koje su nas potakle na razmišljanje, a iz razmišljanja učimo još više o volontiranju. Saznali smo da umjesto da prijateljima pokušamo objasniti kada nam nešto učine, mi ih često napadamo. Iz „TI i JA“ poruka  naučili smo kako se trebamo koristiti JA porukama.

Najzabavnije nam je kada nam učiteljica priča priče iz kojih učimo.

Leo Kostanjevac, 3.c

Ivana Lasić, 3. c

Gabriela Perković, 3. c

Manuela Pudić, 3. c

Josip Zeko, 3. c

Lorena Zelić, 3. c

Volontiranje je pomaganje drugima na različite načine. Idemo na Male volontere, jer volimo i želimo pomagati drugima.

Na Malim volonterima učimo kako aktivno slušati i razveseliti druge. Rješavamo svađe i probleme. Volonteri trebaju unijeti radost u tuđa srca. Moraju aktivno slušati kako bi mogli riješiti problem.

U volontiranju nam je najbolje sljedeće: učiti pomagati drugima, izvoditi predstave da usrećimo druge, volimo utješiti prijatelja kad mu je teško.

Maja Grgošević, 3. c

Petra Kruhak, 3. c

Tatjana Dramac, 3. c

Paula Čanić, 3. c

Lana Petrović, 3. c

Volontiranje je zanimanje ljudi koji pomažu onima kojima je pomoć potrebna.

Mi smo Mali volonteri koji idu u svijet pomagati ljudima koji trebaju pomoć. Odlučili smo pomagati drugima jer imamo dobra srca. Mi smo veseli i sretni zato što smo postali Mali volonteri.

Širimo svoja srca kako bi mogli postati bolji volonteri i bolji prijatelji drugima.

Jan Gorišek, 3. c

Matija Belužić, 3. c

Matija Habečić, 3. c

Iva Grgić, 3. c

Anamaria Cvjak, 3. c

objavio: Krešo Urek   datum: 9. 12. 2013.