„ŠEGRT HLAPIĆ": Učenici trećih i četvrtih razreda u kinu

Učiteljice trećih i četvrtih razreda ovih su dana vodile svoje učenike u kino kako bi pogledali posljednji filmski hit za djecu – „Šegrt Hlapić“.

Omiljeni dječji lik, koji je malen kao lakat, veseo kao ptica, hrabar kao Kraljević Marko, mudar kao knjiga, a dobar kao sunce, progovorio je s filmskoga platna u godini u kojoj slavimo 100. obljetnicu prvoga izdanja popularnog dječjeg roma Čudnovate zgode Šegrta Hlapića Ivane Brlić Mažuranić. U nastavku pročitajte učeničke izvještaje s puovanja i dojmove o pogledanom filmu.

U petak, 22. studenog, učenici trećih razreda sa svojim su učiteljicama posjetili kino Cineplexx u Zagrebu. Vozili smo se autobusom do Zagreba. kada smo izašli iz autobusa u koloni smo hodali do ulaza u kino dvoranu. U dvorani smo sjeli svi na svoja mjesta. Pred nama su na velikom ekranu započele Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Moj najdraži dio bio je kraj, zato što je cijela obitelj bila na okupu. Kada je završio film, svatko je ušao u svoj autobus i krenuli smo prema Dugome Selu. To je bila još jedna uzbudljiva avantura trećih razreda

Katarina Jurišić, 3. e

U četvrtak, 28. studenog 2013. godine, svi 4. razredi, pa tako i moj 4. d, s učiteljicama smo se uputili u kino pogledati film ˝Šegrt Hlapić˝, koji se prikazivao u Arena centaru u Zagrebu. Sjeli smo u autobus i krenuli. U autobusu se svatko zabavljao na svoj način do dolaska pred kino.

Čim smo sjeli, na velikom platnu počela je najava nekog 3D crtića, a nakon toga počelo je prikazivanje filma. Ostala sam iznenađena, jer su u filmu glumili pravi glumci. Većem broju učenika svidio se Mustafa Nadarević koji u filmu glumi prodavača košara. Film nam se svidio te smo na kraju jako zapljeskali.

Pogledavši film, ponovno su nam oživjela sjećanja na Šegrta Hlapića, na njegove zgode i nezgode, koje smo prošle godine obrađivali na satovima lektire.

Gabriela Predavec., 4. d

Dojmovi i utisci!

Film mi se svidio zato što je Hlapić bio dobar dječak i svima je pomagao. Također mi se svidjelo i to što u filmu glumi Mustafa Nadarević, koji inače glumi u jako smješnoj seriji ˝Lud, zbunjen, normalan˝, zajedno s Izetom Fazlinovićem. Nije mi se svidjelo to štose Grgina kuća zapalila.

Pamela Žilić, 4. d

Film mi se svidio zato što je snimljen prema jednoj od mojih najdražih knjiga, a bilo je i nekih smješnih scena. Svidjelo mi se kada je Gita hodala po užetu i kada je trubila iz male trube koja je imala smiješan zvuk.

Petra Mokos,  4. d

Film mi se jako svidio. Osobito zato što je glumilo puno glumaca koji inače glume u popularni serijama. Svidio mi se Gitin naglasak i njezin papagaj. Film je bio toliko dobar da sam se rasplakala kad je Hlapić pisao puno pisama i kada se Gita vratila svojim roditeljima. Sve u svemu. da ne duljim. film je bio jako dobar.

Paula Meštrić, 4. d

Svidio mi se trenutak kada je Hlapić spustio Gitu skroz nisko, a kada se ona pravila važna. I to me jako nasmijalo. U filmu me se nije svidjela Hlapićeva velika rana i to što ga je majstor Mrkonja počeo tući čizmicama.

Krešimir Jelečki, 4. d

Film mi se svidio zato što je sve starinski. Svidjeli su mi se i glumci, jer su mi neki od njih poznati. Film „Šegrt Hlapić“ snimljen je po mome ukusu, jedino što je malo prekratak, ali sve drugo je odlično. Ja bih ga htio još jednom pogledati s prijateljima.

Bruno Fičko, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 12. 2013.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »