TERENSKA NASTAVA ČETVRTIH RAZREDA: Biljni i životinjski svijet jezera „Ciglana“

U četvrtak, 24. listopada, učenici četvrtih razreda proveli su jedno poučno, ali i zabavno poslijepodne na terenskoj nastavi. Povod šetnji u sunčan jesenski dan bio je posjet jezeru Ciglana, gdje su učenici, uz pomoć stručnog vodstva ribolovca iz Športskog ribolovnog društva „Dugo Selo“, naučili mnogo toga o biljnom i životinjskom svijetu u jezeru i oko njega.

Poučno je bilo i razgledavanje prostorija Društva, gdje su mogli susresti gigantske primjerke somova i izbliza vidjeti raznolike slatkovodne vrste riba.

U nastavku pročitajte učenička zapažanja i dojmove s jednog nesvakidašnjeg nastavnog dana:

Posjet jezeru Ciglana

U četvrtak, 24. 10. 2013., moj 4. d razred i ja, s učiteljicom posjetili smo jezero Ciglana. Povod posjeta bila je terenska nastava na temu povezanosti biljnog i životinjskog svijeta jezera u našemu zavičaju.

Kada smo došli na jezero Ciglana, svi smo se divili ljepoti prirode i jezera. Prvo smo pogledali okoliš Ciglane koji obiluje raznim biljkama i lijepo jezero u kojem stanuju ribe, žabe i druge životinje. Nakon što smo obišli okoliš, naša učitlejica pustila nas je da se malo poigramo i protrčimo po parku i po livadi, na svježem zraku. potom smo obišli jednu sobu obližnjeg restorabna gdje su izložene preparirane ribe, pehari i slike ribiča, Na kraju posjeta, svi smo kupili po sladoled.

Kada sam se vratila kući, bila sam sretna što smo bili na svježem zraku i vidjeli predivan prizor okoliša i prirode. To je bolje nego sjediti u klupama i pisati!

Gabriela Predavec, 4. d

Izlet na jezero

U četvrtak sam sa svim učenicima četvrtih razreda i učiteljicama išao na izlet na jezero Ciglana.

Bilo je lijepo i sunčano vrijeme tako da je šetnja do jezera bila lijepa i ugodna.

Po dolasku na jezero prošetali smo oko njega, igrali se, a zatim smo pogledali preparirane ribe, koje su mi se jako svidjele, i pehare ribolovaca. Brali smo žirove i uživali igrajući se u prirodi.

Vratili smo se ponovno pješice u školu, malo sam bio umoran, ali jako sretan i zadovoljan nakon lijepo provedenog dana s prijateljima u prirodi.

Ilija Kaurinović, 4. d

Izlet na jezero Ciglana

U četvrtak popodne svi četvrti razredi išli su na izlet na jezero Ciglana.

Kada smo stigli, blizu je bio i restoran Bistro Bunčić. Vani smo sjeli na klupe da se malo odmorimo, da nešto pojedemo i popijemo. Kada smo se odmorili, otišli smo u obilazak jezera. Slušali smo zvuk šuštavog lišća po kojem smo hodali. Vidjeli smo svakojake vrste gljiva. Poslije smo razgledavali preparirane ribe i vidjeli soma koji je bio dug dva metra. Poslije smo jeli sladoled i igrali se. Došlo je vrijeme da odemo kući. Svi smo se složili u redove i lagano krenuli.

Izlet na jezeru Cuglana jako mi se svidio i nadam se da ću jednog dana opet tamo otići.

Helena Hudurović, 4. d

Izlet na jezero Ciglana

U četvrtak popodne s razredom otišla sam na jezero Ciglana.

Pokraj jezera bio je restoran Bistro Bunčić. Sa stražnje strane bile su klupe i stolovi na koje smo odložili svoje stvari i gledali gospodina i gospođu kako pecaju. Poslije smo otišli na kat u restoran. Tamo smo gledali preparirane ribe, promatrali i slikali osvojene pehare u ribarstvu. Poslije jela otišli smo na sladoled, ali zbog velikog broja učenika, dugo smo čekali na red. Kada smo polizali sladoled, otišli smo u obilazak jezera i ponovili ndio gradiva iz prirode. Svi su nestrpljivo čekali igru u parku.

Vratili smo se u školu umorni, ali sretni što smo doživjeli jedno prekrasno popodne.

Paula Meštrić, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 29. 10. 2013.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »