PRVA SMOTRA HRVATSKOGA ŠKOLSKOGA FILMA: Pohvale našoj Filmskoj družini!

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i pod pokroviteljstvom Grada Sinja od 18. 20. rujna u Sunju je održana prva Smotra hrvatskoga školskoga filma. Na smotri su sudjelovali i predstavnici naše Filmske družine, učenici Marian Babić, 7. c, redatelj filma Tekma i Antonio Pleša, 7. c, scenarist filma Tekma, te voditeljica Družine i njihova mentorica, profesorica Darija Sever

Od mnoštva školskih filmova koji su prijavljeni za prikazivanje na Smotri, prosudbeno povjerenstvo u sastavu Krešimir Mikić, filmolog, Miran Miošić, akademski montažer, Neven Hitrec i Stipan Filakovity, filmski redatelji, odabralo je 45 filmova, među njima i film Tekma naše Filmske družine. Film je dobio velike pohvale, a podsjetimo da su u njegovoj realizaciji sudjelovali još i sljedeći učenici: David Martić, 7. c, također kao scenarist, Anđela Crnoja, 7. c, i Ana Mesić, 7. d, kao kamermanke, Nikolina Pavić, 7. d, i Antonija Spajić, 7. c, kao montažerke, a glumili su Antonio Pleša, 7. c, David Martić, 7. c, Leon Valek, 7. b, Fran Čačko, 7. c, Marian Babić, 7. c, Denis Anušić, 7. b, Josipa Čović, 7. c, Dora Akmačić, 7. b i Lucija Matešić, 7. b.

U nastavku pročitajte dojmove s putovanja i sa same Smotre scenarista filma Tekma Antonija Plešea:

SINJ

Došli smo na autobusni kolodvor u 7.30 sati i krenuli prema Sinju oko 8.

Sve je bilo lijepo do trenutka kad nam je puknula guma na autobusu. Čuo se prasak i djeca su vrištala. Stajali smo sat vremena, a zatim krenuli dalje. Nakon pet dugih sati vožnje, napokon smo stigli u Sinj. Imali smo pola sata vremena da se raspakiramo i odmorimo i onda smo krenuli na prve dvije projekcije filmova. Iskreno, većina filmova nije mi se svidjela. Svidjela su mi se tek dva, tri filma, koji su bili dobri.

Vratili smo se u hotel na večeru, gdje smo upoznali neke cure s kojima ćemo se kasnije družiti. Sljedeće smo jutro dosta rano krenuli na ostale tri projekcije, kada je prikazan i naš film. Poslije smo se malo odmarali i obišli Sinj, a sutradan, oko 13 sati, krenuli smo kući.

Filmovi me se nisu dojmili i izdvojio bih svega četiri filma: Sekunda do katastrofe, Plava točka u beskraju, Veronika, volim te! i naravno naš film Tekma.

Antonio Pleša, 7. c

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 10. 2013.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »