PRVA SJEDNICA VIJEĆA UČENIKA I RAZREDNI NAJ-PROJEKT

U petak, 04.listopada 2013.g., održana je prva ovogodišnja sjednica Vijeća učenika, tijela škole koje čine svi predsjednici razreda i njihovi zamjenici.

Dnevni red je bio sačinjen od izbora predsjednika Vijeća učenika i njegovog zamjenika, odabira članova školskog Eko odbora te predstavljanja školskog projekta „Razredni naj-projekt“.

Izbori za predsjednika su bili vrlo zanimljivi. Od četiri kandidata koji su se sami dobrovoljno kandidirali, svatko se ukratko predstavio Vijeću učenika i naveo razloge zašto bi baš on ili ona trebao/la biti predsjednik Vijeća. Vanja Prgomet iz 8.c razreda svojim je odlično složenim govorom (u kojem je naveo da bi volio biti predsjednik Vijeća učenika kako bi mogao neke svoje ideje, kao i ideje drugih učenika, provesti u djelo) oduševio članove Vijeća i osvojio najviše glasova te tako postao predsjednik Vijeća učenika. Za njegovu je zamjenicu izabrana Marta Novosel iz 8.d razreda, a preostale dvije kandidatkinje, Tereza Jurakić iz 8.a i Dora Akmačić iz 7.b razreda, predložene su za članice Eko odbora.

Uz ovo četvero učenika, dobrovoljnim javljanjem izabrani su i ostali članovi Eko odbora: Ena Marinić (7.a), Nina Orešković (7.a), Ana Grozdek (6.d), Martina Andrejić (6.e), Laura Širol (5.e), Lidija Petrović (5.b), Mihaela Petrović (5.b), Valentina Papac (4.a), Josip Jagić (4.a) i Antonija Kovačić (4.e). Defektologinja i psihologinja su ih uputile u obvezu da na sjednicama Eko odbora škole uvijek mora prisustvovati barem jedan učenik iz pojedine generacije.

Učenicima je potom predstavljen projekt „Razredni naj-projekt“, natjecanje u razrednim projektima u kojem će ove godine sudjelovati sva razreda odjeljenja. Predsjednik svakog razrednog odjeljenja je dobio temu koju njegov razred treba istražiti, obraditi i prezentirati do kraja prvog polugodišta. Predsjednik razreda i njegov zamjenik trebaju koordinirati izvedbom projekta u svom razredu, odnosno dogovoriti se s drugim učenicima o raspodjeli zaduženja, poticati učenike na aktivno sudjelovanje i evidentirati doprinos svih učenika projektu. Učenicima od 1. do 4. razreda u ovome će uvelike pomoći njihove učiteljice, a i učenici viših razreda se mogu za pomoć ili savjet oko izvršenja ovog zadatka obratiti svojim nastavnicima ili stručnoj službi. Psihologinja i defektologinja su ipak posebno naglasile da je cilj projekta da svi učenici sudjeluju, tako da cijelo razredno odjeljenje radi zajedno, i potaknule učenike na što kreativnije obrađivanje tema (primjerice, kroz izradu kratkog filma, predstave ili skeča, stripa, plesne točke, pjesme, debate…)

Razredni projekti osmišljeni s najviše kreativnosti i originalnosti, uz dobro istražene teme i sudjelovanje svih učenika u razredu, bit će nagrađeni, zasebno u razrednoj nastavi i u predmetnoj. O tituli najboljeg razrednog projekta odlučivat će žiri čiji će sastav učenici doznati nakon što svi razredni projekti budu dovršeni.

Svim učenicima želimo puno sreće u ovom jedinstvenom natjecanju!

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 10. 2013.