IZLET U VARAŽDIN I TRAKOŠĆAN

Krajem svibnja učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica iskoristili su ugodno proljetno vrijeme i odlučili malo drugačije provesti školski dan. Umjesto u klupama, učenici su vrijeme proveli na izletu u Varaždinu i Trakošćanu.

Kroz zabavu, igru, putovanje, posjete Gradskome muzeju Varaždin, poznatom Varaždinskome groblju, staroj gradskoj jezgri i dvorcu Trakošćan imali su prilike puno toga saznati o povijesti Varaždina i sjeverne Hrvatske dok su u Muzeju kukaca naučili ponešto i o toj najbrojnijoj životinjskoj vrsti na Zemlji.

U nastavku pročitajte učeničke dojmove i izvještaje s putovanja!

U utorak, 28. svibnja 2013. godine, posjetili smo grad Varaždin. Sjeli smo u autobus i krenuli na put. U autobusu se svatko zabavljao na svoj način.

Grad Varaždin svima se jako svidio. U muzejima smo vidjeli različite sobe. Posjetili smo i najljepše groblje u Europi, a obišli smo i crkvu grada Varaždina. Kada smo izašli iz crkve, pošli smo u Muzej kukaca. Voditelj je bio jako ljubazan. Zatim smo krenuli na ručak. Ručak je bio jako ukusan.

Poslije smo se svi uputili na jednu livadu. Tamo su stajali štandovi na kojima si je svatko nešto kupio. Malo smo se i poigrali.

Grad Varaždin je jako lijep i ugodan grad. Ja jedva čekam da ga ponovno posjetim, a mislim da i drugi tako misle.

Gabriela Predavec, 3. d

Jutros sam se probudio rano ujutro s osmijehom na licu, znajući da idem na izlet.

Kada smo došli pred školu, prvo smo pojeli sendviče, a onda krenuli na put. U autobusu smo se lijepo zabavljali i razgovarali. Po dolasku u Varaždin, prvo smo razgledali dvorac u kojemu je bilo puno posuđa, namještaja, slika… najviše mi se svidjelo oružje – kubura i dvocijevna lovačka puška što su se sjajile u vitrinama.

Poslije smo otišli u Muzej kukaca. Unutra je bilo puno prepariranih kukaca.  Zatim smo krenuli na groblje. Tamo je bilo jako lijepo i mogli smo mirno šetati.

Također, bili smo i u crkvi u kojoj je sve bilo pozlaćeno. Sve je izgledalo kao da je od pravoga zlata. Poslije razgledavanja crkve, krenuli smo u Trakošćan, gdje smo posjetili dvorac koji je služio za obranu. Unutra je bilo puno izložaka starih više od 700 godina. Nakon obilaska dvorca, slobodno vrijeme iskoristili smo za igru graničara i nogometa. U blizini je bilo i puno štandova.

Kada sam se vratio doma, bio sam sretan što sam bio na takvom lijepom izletu.

Krešimir Jelečki, 3. d

Brrr! Brrr! Zazvonila je moja budilica. Probudila sam se, pojela doručak i obukla se. Otišla sam u školu i uzela sendvič kojeg mi je učiteljica sa smješkom pružala dok je izgovarala moje ime. Sjeli smo autobus i krenuli. Dugo smo putovali, ali svi su se zabavili na neki svoj način.

Stigli smo, polako se zaustavljamo, osjećam brze trzaje autobusa. Izlazimo i dogovaramo se gdje ćemo sve otići. Prvo smo krenuli u muzej. Tamo smo vidjeli razne stare predmete i slike važnih ljudi. Nakon posjeta muzeju, otišli smo na glavni trg i tamo je svatko od nas kupio neki suvenir. Zatim smo otišli u Muzej kukaca. Pootvarali smo sve ladice u kojima su se nalazili kukci. Nekim smo se bubama čudili, a nekima se smijali. Kasnije smo otišli na ručak. Nakon ručka, dugo smo pješačili do dvorca Trakošćan. Tamo smo vidjeli razno oružje i krevete. Kada smo se spustili putem iz dvorca, igrali smo se na igralištu.

Odlično sam se zabavila i voljela bih ponoviti ovo iskustvo.

Paula Meštrić, 3.d

objavio: Krešo Urek   datum: 31. 5. 2013.