MAJČIN DAN

Majčin dan obilježava se druge nedjelje u svibnju. Ove smo ga godine obilježili jučer,  12. svibnja. Obilježavanjem Majčinog dana želimo podsjetiti koliko je majčina ljubav važna, a želimo naglasiti i svoju ljubav prema majkama.

Taj je dan poseban za svu djecu jer moraju odabrati pravi poklon s kojim mogu iskazati svoju beskrajnu ljubav, a majke najviše vole kad im dijete nešto nacrta, samo izradi vlastitim rukama, napiše pjesmu ili ubere cvijet.

Prema majkama se trebamo ponašati kao prema najvažnijim osobama na svijetu. Njihova ljubav nam daje hrabrost i uvijek su uz nas kada nam treba pomoć.

U nastavku pročitajte što su učenici trećih razreda napisali o svojim majkama!

Mihaela Ačkar, 8. b

Ana Marina, 8. b

MOJA SE MAJKA ZOVE…

Moja se majka zove Anita. Ona ima najljepši hod u kući. Ima najljepše lice na svijetu. Ima smeđe oči kao i ja. Njezino lice krase naočale. Kad ih stavi, izgleda kao malo starija učiteljica povijesti. Njezine ruke su najnježnije i najtoplije ruke koje znam. Mamine su noge jako spretne i brze. Nju jako veseli kada dobijem peticu iz predmeta koji mi teže ide. Ona je najljepše i najbolje biće na svijetu!

Bruno Fičko, 3. d

Moja se majka zove Nada. Ona mi znači puno toga u životu. Za mene je najljepša žena na svijetu. Lice joj je okruglo i nježno. Oči su joj sitne i zamišljene. Lice joj je veselo i nasmijano svaki put kad me ugleda. Kosa joj je uredna i plava sa smeđim pramenovima. Ona je uvijek tiha i brzo hoda. Ruke su joj uvijek marljive i spremne na veliki topli zagrljaj kada dođem iz škole. Moja mama je ponosna na mene kad dođe na informacije u školu. Ja sam prema majci nježna i dobra. Volim ju i milujem svaki dan. Ona je moja najbolja majčica!

Pamela Žilić, 3. d

Moja se majka zove Zrinka. Njezin hod je brz i tih. Ona je moje najmilije! Njezino lice je uvijek nasmijano i veselo. Oči su joj krupne i plave. Njezin osmijeh uvijek je na licu. Jako je spretna, uvijek spremna zagrliti me. Vesele ju moje dobre ocjene. Voli kuhati i igrati se sa mnom. Ja se prema njoj trudim biti najbolja.

Marcela Helešić, 3. d

Moja se majka zove Janja. Ona mi znači sve na svijetu, uz tatu. Njezino je lice veselo, okruglo i srcoliko. Za mene je njezin smiješak kao zlato. Oči su joj čokoladne boje i pune strasti za kuhanjem. Kosa joj je kratka i smeđa. Jako voli nositi nakit. Ruke su joj tople i nježne, uvijek spremne uzeti me. Veseli se cvijeću, mojoj sestri, tati i meni. S njome volim igrati šah. Ona je vesela i marljiva osoba. Ljubav prema mami najjača je ljubav!

Luka Lovrić, 3. d

Moja se majka zove Jasminka. Ona je moje sunce koje svakog dana veselo sja. Lice moje mame je okruglo. Oči su joj vesele i zamišljene. Kosa joj je uvijek počešljana i uredna. Ruke moje mame su meke poput lahora. Noge joj polako koračaju dok mene čvrsto drži za ruku na putu do kuće. Uvijek je spremna zagrliti me kada dođem iz škole. Voli nositi teške naušnice. Ona često ide u trgovinu. Uvijek kupi bar po jednu stvar meni i mojoj obitelji. Veseli se kad joj kažem da ju puno volim. S njom volim ići u šetnju. Ona jako voli igrati odbojku pa ju često zajedno vani igramo. Jako se ponosim svojom majkom zato što je najbolja. Znam da postoje tako dobre mame, ali ipak mislim da je moja mama najbolja na svijetu.

Gabriela Predavec, 3. d

Svako jutro kad se probudim dočeka me veselo lice moje majke. Ona me zagrli i nježno podraga po glavi, kaže mi da me voli i poljubi me. Ja ustanem i vratim joj poljubac. Dok doručkujem ona me gleda i svaki njen treptaj bude sve nježniji. Ona mi pripremi odjeću i obuću koju ću obući za trening. Dok odlazim, maše mi i viče „bok“. Kada se vratim umorna, već me čeka ručak na stolu, sok i knjige. Dok pišem zadaću, ona pomaže bratu u učenju. Kad završim, ona me poljubi i kaže: „Bravo, ljube“. Zatim idemo u kupovinu i vraćamo se s mnogo različitih vrećica. Volim je zato što me podržava u svemu što napravim. Moja mama je najbolja mama na svijetu.

Paula Meštrić, 3. d

objavio: Krešo Urek   datum: 13. 5. 2013.