NATJEČAJ ZA NAJBOLJU AMATERSKU FOTOGRAFIJU „U MOM VRTU“

U sklopu sajma cvijeća, 3. dugoselskog cvijeta, koji se održavao 19., 20. i 21. travnja u prostorima Doma HV-a, organiziran je i natječaj za najbolju amatersku fotografiju.

Tema natječaja bila je vrt, stoga su svi bili pozvani fotografirati neki detalj, ljepotu ili predmet u vrtu i poslati ih Dugoselskoj kronici. Odaziv je bio velik pa je sucima bilo jako teško odrediti tri najbolje fotografije.

U stručnom žiriju bili su fotografkinja Verica Đivan, fotograf Marijo Kociper te voditeljica Centra za kulturu u POU Dugo Selo Nada Kozić. Kako su oni kazali, svaka fotografija bila je lijepa i imala je „ono nešto“, no odlučili su da je najcjelovitija fotografija pod nazivom „Miris lavande“  Mihaele Benete Gavranović. Drugo mjesto osvojila je Anita Kuzmec s fotografijom „Begonije“, koje su prikazale pravi sklad i ljepotu cvijeća, a treće mjesto učenica naše škole Katarina Galić, 8.a, s fotografijom „Sunovrati u snijegu“, koja pokazuje pravu dramatičnost prirode. Također, posebne nagrade osvojili su Ivana Kirin za fotografiju „Orahov cvijet, zatim još jedan učenik naše škole Marko Miroslav Bača, 8.a, za „Zumbul“, Marina Kereković za fotografiju „Dragoljub“ i Zdenka Petek Markić za fotografiju „Ukrasni luk“. Te su fotografije odabrane zbog posebnog odabira motiva.

Dodjelu nagrada ukrasio je i glazbeni dio pod nazivom „Proljetni intermezzo“ za koji su se pobrinuli učenici Glazbene škole Dugo Selo: Filip Novački na kontrabasu uz pratnju klavira profesorice Andreje Zlatar. Glazba nas je oduševila i uvela u pravo proljetno raspoloženje.

Šećer na kraju bila je degustacija kolača, pod nazivom „Peace of cake“, koja je bila prava mala gozba. Naime, kolači su uistinu dočarali dodjelu nagrada za najbolju amatersku fotografiju, jer su u njima bili sastojci kandiranih ljubičica, zatim smo kušali tortu i kekse od lavande, panna cottu od ruža te profiterole s ganache kremom i lavandom.

Osim naših učenika Katarine Galić, 8. a, i Marka Miroslava Bače, 8. a, koji su osvojili nagrade, na natječaju su sudjelovali i Magdalena Višević, 2.e, i Patricija Jozić, 6.e, a njihove fotografije također možete pogledati u nastavku.

Katarina Galić, 8.a

Fotografije Katarine Galić:

Fotografije Marka Miroslava Bače:

Forografije Magdalene Višević:

Fotografije Patricie Jozić:

Priloženi dokumenti:
magdalena_visevic_1.JPG (453.97 KB)

objavio: Krešo Urek   datum: 29. 4. 2013.