LJEPOTE MOGA ZAVIČAJA

S ciljem razvoja svijesti o potrebi očuvanja okoliša, Glavni ured Hrvatske turističke zajednice provest će interni natječaj za najbolje dječje i učeničke radove, likovne i literarne radove na temu Ljepote moga zavičaja

Povjerenstvo dugoselske Turističke zajednice za ovogodišnju ekološko-edukativnu akciju ,, Volim Hrvatsku˝ izabralo je dječje likovne i literarne radove koji će predstavljati grad Dugo Selo na skorašnjem županijskom izboru.

Iz naše škole povjerenstvo je izabralo literarni rad učenika Ante Perića, 5. b, mentorica Iva Aljinović. Povjerenstvo bi trebalo donijeti odluku o najboljim radovima do 22. travnja, nakon čega će biti proslijeđeni na državni nivo. Nadamo se i vjerujemo kao ova godina za naše predstavnike biti uspješna kao i prijašnja, kada su naši Likovnjaci osvojili 3. mjesto na Županijskoj smotri.

Matea Ivanda, 6. a

Marija Barbarić, 6. a

Ljepote moga zavičaja

Moj dom je u Dugom Selu, u malom gradiću prepunom cvijeća i šarenila.

U proljeće kada su sve krasote prirode najizraženije, moj zavičaj novi život prima. Ujutro gledam kako kristalne kapljice rose, preko tankih zelenih vlati trave, polako padaju na tlo. Može se primijetiti kako i ptica ima više. Vraćaju se ovdje poslije dalekog i iscrpljujućeg puta s juga. Živim na brdu Martin breg, a na njemu je šuma. Nekad me začudi kada na spavanju čujem sovu kako svojim dubokim i uspavljujućim glasom daje drugima do znanja da i ona stanuje u toj šumi. Kada smo već kod mjesta stanovanja, dozvolite da vam predstavim svoju ulicu. Ime joj je Starjak, dugačka je i uska. U njoj su obiteljske kuće te ima puno zelenila i mirisnog cvijeća. Zelenilom obiluje i cijeli moj siri zavičaj. To je pitomi kraj koji ima plodnu zemlju na kojoj uspijeva različito voće i povrće. Rijeka Sava uz svoj tok pruža dojam ravnice, a blagi okolni brežuljci daju zavičaju posebnu ljepotu.

Volim svoj zavičaj zbog svih prirodnih ljepota, ali isto tako i zbog mojih novih prijatelja. Zašto novih? Jer sam se prije dvije godine doselio u Dugo Selo.

Ante Perić, 5. b

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 4. 2013.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »