DUGOSELKE I VELIKOGORIČANI POBJEDNICI POLUZAVRŠNOM NATJECANJU U STOLNOM TENISU

U četvrtak,  21. ožujka 2013., OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, i Srednja škola Dugo Selo iz Dugog Sela bile su domaćini Poluzavršnom natjecanju u stolnom tenisu.

Ravnateljica SŠ Dugo Selo, Darinka Svetec, na svečanom je otvorenju, uz prigodnu uvodnu riječ, predstavila sve stolnoteniske ekipe osnovnih i srednjih škola iz Bjelovarko-bilogorske, Krapinsko-zagorske, Sisačko-moslavačke i Zagrebačke županije.

S obzirom na to da su novinari Srednje škole Dugo Selo pratili natjecanje ekipa srednjih škola, mi ćemo vas izvijestiti o natjecanju stolnoteniskih ekipa u kategoriji osnovnih škola. Mlade stolnotenisačice i mladi stolnotenisači predstavljali su svoja Školska sportska društva i svoje škole.

U konkurenciji djevojčica ispred ŠSD-a Mladosti i III. osnovne škole Bjelovar iz Bjelovara nastupile su Ema Malešević, Kristina Talić, Lucija Rajič i Inga Malešević, ispred ŠSD-a Zabok i Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka nastupile su Klara Cakol, Jana Šeb, Katarina Tuđa i Petra Kolarić, ispred ŠSD-a Tadija i Osnovne škole Dragutina Tadijanović iz Petrinje nastupile su Katarina Pendeš, Barbara Tuzla, Lucija Dankić i Tereza Vučković, dok su ispred SŠD-a Dugo Selo i Osnovne škole Josipa Zorića iz Dugog Sela nastupile Ana Murat, Petra Bulić, Maja Mesić i Eva Samardžić.

U konkurenciji dječaka ispred SŠD-a Polet i Osnovne škole Vladimira Nazora iz Petrinje nastupili su Karlo Karačić, Hrvoje Varga, Antonio Hunjek i Matej Finek, ispred ŠSD-a Zabok i Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka nastupili su Luka Cvetko, Ivan Tršinski, Karlo Franjčec i Filip Oznić, ispred ŠSD-a Tadija i Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz Petrinje nastupili su Edi Alijagić, Davor Rožanković, Lovro Antolić Delač i Mario Belošević, dok su ispred SŠD-a Gorica i Osnovne škole Nikole Hribara iz Velike Gorice nastupili Ivan Bošnjak, Domagoj Elger, Martin Petrović i Lovro Čolina.

U razgovorima s natjecateljima osnovnih škola zaključili smo da su mnogi bili pod utjecajem pozitivne treme, koncentrirani na vlastitu igru i u želji da svatko da svoj maksimum. Treneri i suigrači ekipa bodrili su stolnotenisačice i stolnotenisače pljeskom i ohrabrujućim riječima. Bez obzira obzirom na veliku konkurenciju, jer ipak su se u Dugom Selu sastale najbolje ekipe s ovog područja, mladi i njihovi voditelji nisu gubili nadu ni optimizam. Naši su se srednjoškolci također priključili navijanju. Kada je nastupio završni krug natjecanja, dvoranu je ispunila prava napetost.

Nakon duge i neizvjesne igre, Petra Bulić, Ana Murat, Maja Mesić i Eva Samardžić iz OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, osvojile su prvo mjesto. Drugo mjesto osvojile su učenice III. osnovne škole Bjelovar, treće su mjesto osvojile natjecateljice OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka, a četvrto mjesto stolnotenisačice iz OŠ Dragutina Tadijanovića iz Petrinje.  U konkurenciji dječaka, prvo mjesto osvojili su Ivan Bošnjak, Domagoj Elger, Martin Petrović i Lovro Čolina iz OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica, drugo mjesto natjecatelji iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka, treće mjesto natjecatelji iz OŠ Dragutina Tadijanovića iz Petrinje, a četvrto mjesto stolnotenisači iz OŠ Vladimira Nazora iz Daruvara.

Tako su se, zasluženim ekipnim pobjedama, na Završno državno natjecanje u stolnom tenisu, koje će se održati u Poreču, plasirale stolnotenisačice iz OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, i stolnotenisači iz OŠ Nikole Hribara, Velika Gorica.

Na zatvaranju susreta stolnoteniskih ekipa završnu je riječ, u ime domaćina, održala ravnateljica OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo, Mara Mamuza, koja je natjecateljicama i natjecateljima uručila priznanja, medalje i pehare, proglasila pobjednike i svim sudionicima zaželjela mnogo uspjeha u budućnosti.

Radoznale reporterke, OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo

Marija Grgošić, 8. a, Lucija Novak, 8. a, Dora Akmačić, 8. a, Analena Kovač, 6. a i Ena Marinić, 6. a

SVE FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE U BOGATOJ FOTOGALERIJI!

objavio: Krešo Urek   datum: 3. 4. 2013.