REZULTATI NATJEČAJA „ŠUMA TRAŽI PRIJATELJE“

Povodom Svjetskog dana šuma, koji se obilježava prvog dana proljeća, 21. ožujka, na školskoj je razini raspisan likovni i literarni natječaj na temu Šuma traži prijatelje. Natječaj je raspisan u sklopu projekta međunarodnih Eko škola, među koje od 2012. godine spada i naša škola.

U okviru obilježavanja Svjetskog dana šuma, toga su se dana trebale provesti i aktivnosti vezane za projektni dan – šetnja Poučnom stazom Martin Breg − ali je zbog vremenskih prilika odgođen te će se provesti u travnju uoči obilježavanja Dana planeta Zemlje, u travnju.

Projektni dan zamišljen je tako da će učenici od četvrtog do osmog razreda, zajedno sa svojim razrednicima i stručnim voditeljima iz Hrvatskih šuma, proći poučnom stazom dugom 4 km. Putem, koji vodi kroz poučnu stazu,  postavljeno je 15 poučnih znakova koji će nas upoznati sa šumskim biljnim zajednicama. Učenici od prvog do trećeg razreda u dvorani KUD-a Preporoda pogledat će predstavu „Šuma Striborova“, koju su pod vodstvom profesorica Katarine Popić, Dijane Ramušćak i Antonije Kolaković pripremili učenici naše škole. Tom prilikom ponovno će nam se priključiti i bivši učenici naše škole, okupit će se stara glumačka postava, ali i priključiti neki novi članovi.

Na već spomenuti likovni i literarni natječaj su se uključili mnogi učenici – izradili su, samostalno ili pod vodstvom profesora, mnoge likovne i literarne radove. Na školskom panou završili su likovni radovi različitih tehnika i literarni radovi različitih žanrova koje su nacrtali, naslikali i napisali učenici raznih uzrasta, od 1. do 8. razreda.

Pobjednike natječaja biralo je stručno povjerenstvo škole. Na likovnom natječaju prvo mjesto ostvarila je Jelena Leovac, 2. b, drugo mjesto Mia Markušić, 7. a, a treće mjesto Marija Kalaica, 6. c. Na literarnom natječaju je pobijedila i osvojila prvo mjesto Katarina Jurišić, 2. e s pričom Šuma traži svog prijatelja, drugo mjesto osvojio je Toni Ivanović, 4. c, s pjesmom Stara šuma, dok je treće mjesto osvojila Karla Zečević, 7. a, s pjesmom Šuma.

Pobjednici su osvojili i prigodne nagrade – knjige, eko slikovnice, eko društvene igre, slatkiše, čokolade i priznanja, a uručivali su im ih školski  knjižničari Lada Grdan i Ivan Klasnić u opuštenoj razrednoj atmosferi.

Posebnu nagradu je dobio razred 4. a, zbog izrade vlastite originalne eko-slikovnice i izrade dvije „pošumljene Zemlje“ koje krase predvorje škole.

Svi su bili ponosni na svoje kolege iz razreda, što su i pokazali velikim aplauzom. Pobjednici su bili zadovoljni nagradama te su pljesak i podršku svojih prijatelja iz razreda shvatili kao daljnji poticaj u sudjelovanju u sličnim natječajima u budućnosti.

Lucija Novak, 8. a

Likovni Radovi:

1. mjesto

Jelena Leovac, 2. b

2. mjesto

Mia Markušić, 7. a

3. mjesto

Marija Kalaica, 6. c

Literarni radovi:

4.a razred

Jelena Leovac, 2.b

Karla Zečević, 7.a i Mia Markušić, 7. a

Katarina Jurišić, 2.e

Marija Kalaica, 6.c

Toni Ivanović, 4.c

Priloženi dokumenti:
slikovnica_suma_trazi_prijatelje.pdf (15.46 MB)

objavio: Krešo Urek   datum: 3. 4. 2013.