KAKO SE ŽABAC PRETVORIO U PRINCA

U petak, 23. veljače 2013., učenici drugih razreda i njihove učiteljice otputili su se u Zagreb u kazalište Trešnja kako bi pogledali predstavu „Princeza i Žabac“ koja je nastala prema istoimenoj, poznatoj priči braće Grimm. Da žapci mogu postati prinčevi, uvjerili su se mnogi učenici, a vječna priča o prijateljstvu uvijek je aktualna − i za djecu i za odrasle.

U nastavku pročitajte kako su neki drugašići doživjeli predstavu.

Predstava koju sam gledala zove se „Princeza i Žabac“. Predstava je bila šaljiva i lijepa. U predstavi su glumili: princeza, žaba, baka, sluga, kralj i kraljica. Likovi su bili jako šaljivi i dobro su glumili. Najsmješnije mi je bilo kada je kralj govorio „blje“. To je govorio zato što je juha bila hladna. Najljepše mi je bilo kada je žaba, koja se pretvorila u princa, oženila princezu.

Ne znam kako su glumci mogli upamtiti toliko pjesama. Važno mi je bilo da je priča završila sretno.

Ivona Tomac, 2. d

ili smo u kazalištu Trešnja. Gledali smo predstavu „Princeza i žabac“. Predstava je bila jako marljiva i lijepa. Glumci su se uživili u uloge kao da su u stvarnosti.

Princeza se igrala sa svojom zlatnom loptom. I upala joj je lopta u bunar. Žabac joj je rekao da se malo stiša jer je on spavao. Princeza je zamolila žapca da joj dohvati loptu. Ali, žabac je htio prijateljstvo. Žabac ju je prvo pozvao na večeru i princeza je pristala. Žabac je izronio zlatnu loptu. Princeza je pobjegla.

Došlo je vrijeme ručka. Na vratima se pojavio žabac. Princeza je roditeljima objasnila zašto je žabac na vratima. Konobar je otvorio vrata. Žabac je jako neuredno jeo, da mu je sve padalo iz ustiju.

Žabac je htio da spava na njenom svilenom jastuku. Princeza je i na to pristala pa ju je žabac pitao na kojoj strani spava, a ona je rekla da spava na sredini. Žabac ju je upitao ima li keksai princeza mu je dala keks. Zatim ju je pitao ima li mlijeka, a ona mu je rekla da si ga sam uzme u kuhinji.

Došao je Božić, princeza je bila u kazni i za Božić i na Novu godinu. Zatim je princeza poljubila žapca i žabac se pretvorio u princa. Žabac je zaprosio princezu i tako su se vjenčali. Roditelji su bili sretni, a i baka je bila sretna.

Dorotea Krpanić, 2. a

objavio: Marijana Pleše   datum: 1. 3. 2013.