IZLET U ZAGREB

U srijedu, 31. 10., učenici četvrtih razreda i njihove učiteljice krenuli su na izvanučioničku nastavu u grad Zagreb.

Svi smo bili uzbuđeni i jedva smo čekali polazak. Smjestili smo se u autobuse i željno iščekivali polazak. Upoznali smo našeg vozača i gospođu Radmilu, koja je bila zadužena da nas provede Zagrebom.

Na putu prema gradu slušali smo zanimljive priče o povijesti grada Zagreba. Tijekom vožnje gradom, vidjeli smo mnoge zanimljive zgrade, Muzej Mimaru i Hrvatski narodno kazalište. Došli smo do parka Zrinjevca gdje smo se iskrcali. Tu smo se malo odmorili. Krenuli smo prema Trgu bana Josipa Jelačića. Čuli smo priču o nastanku imena Zagreb. Pogledali smo zdenac Manduševac i predivne zgrade na trgu. U središtu se smjestio spomenik banu Josipu Jelačiću. Šetali smo preko Krvavog mosta i čuli priču o sukobu stanovnika Gradeca i Kaptola. Šetajući došli smo do Kamenitih vrata. Čuli  smo što su gradovi morali graditi za svoju zaštitu. Gospođa Radmila ispričala nam je i zanimljivu priču o požaru i kako je slika Blažene Djevice Marije jedina preživjela veliki požar.

Zatim smo krenuli prema zgradi Hrvatskog sabora. Ušli smo u Sabor i vidjeli gdje se održavaju sjednice. Pri izlasku iz Sabora vidjeli smo crkvu svetog Marka i njezin prekrasni krov. Krenuli smo prema Muzeju grada Zagreba. Ondje smo se odmorili i nešto pojeli. Potom smo krenuli u razgledavanje starih predmeta koje su stanovnici grada koristili, kako su se zabavljali i odijevali. Najviše nas je oduševio stari drveni bicikl i frizerski salon. Bilo je jako zanimljivo.

Nakon muzeja slijedila je kratka šetnja Tkalčićevom ulicom, preko Opatovine i Dolca do katedrale. Ispred katedrale smo uživali u toplom suncu i čekali ostale četvrte razrede da nam se pridruže. Zajedno smo ušli u katedralu i divili se njezinoj ljepoti. Uputili smo se prema autobusima i pomalo tužni što je završio naš susret sa Zagrebom, ušli smo i smjestili se u autobuse.

Na putu kući, slušali smo stare zagrebačke pjesme. Učenici koji su bili najaktivniji dobili su i pravi zagrebački suvenir za nagradu. Bilo je to malo licitarsko srce. Pred školu smo stigli oko 14.00 sati. Pomalo umorni ali zadovoljni današnjom nastavom, krenuli smo kućama. Bio je to dan koji bismo voljeli ponoviti.

Učenici četvrtih razreda

U srijedu, 31. 10. 2012., s razredom sam išla u grad Zagreb. Vidjela sam katedralu, Muzej grada Zagreba, Hrvatski državni sabor, Trg bana Jelačića i crkvu sv. Marka.

Najviše mi se svidjelo u Hrvatskom saboru. Ovaj izlet pamtit ću po prekrasnom sunčanom danu i po prekrasnom izletu, ali žao mi je što nismo čuli kako puca Grički top.

Paula Bićanić, 4.d

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 11. 2012.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c