DUGOSELSKI FAŠNIK

U Dugom se Selu prošle nedjelje, 19. veljače održao Fašnik. Djeca svih uzrasta požurila su da pokažu svoje kostime, a bilo ih je zaista svakojakih – od malih cvjetića pa do zločestih vještica – svatko originalan na svoj način.

Povorka je krenula iz Ulice hrvatskih branitelja, zatim je prošla Sajmišnom te stigla do Kolodvorske ulice, gdje je sudionike povorke sačekala novinarska ekipa Radio Martina te ih intervjuirala.

Nakon toga, svi su se požurili na rukometno igralište pa su se tako okupile i grupa OŠ „Ivan Benković“, grupa Dječjeg vrtića Dugo Selo, grupa Dječjeg vrtića Buba Biba te dvije grupe naše škole. Svaka je grupa trebala stati na pozornicu, pokazati svoje maske te se predstaviti kratkim skečem. Tako su se na pozornici izmjenjivali grozdovi, leptirići, olovke, djeca svijeta pa čak i štrumfovi. Naša se škola predstavila s grupom „Veselih snjegovića“, koje je vodila učiteljica 3. a razreda Ivana Jerbić, te grupom „Šuma Striborova“, koju su vodile učiteljice Katarina Jularić i Dijana Ramušćak.

Dok je žiri odlučivao o pobjednicima, svojim nas je pjesmama zabavljala grupa Valungari. Kao nosioci najboljih maski izabrane su grupa Dječjeg vrtića Dugo Selo, s kostimima „Djeca svijeta“ i grupa naše škole, s kostimima „Šume Striborove“. Dječji vrtić Dugo Selo je za trud dobio odlazak u kazalište, predstavnici naše grupe jednodnevni izlet na Bjelolasicu.

Na Fašniku su se svi dobro zabavljali. Kasnije smo dobili i krafne. Predstavljanje grupa uspješno je završeno, a neki su čak ostali i veselili se uz zvukove Valungara do kasnog poslijepodneva.

Radoznale reporterke

Marija Grgošić, 7.a

Lea Solarić, 7.a

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 20. 2. 2012.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c