HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN: Učenici 2. a i 2. d razreda zajedno u sportu

Povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana učenici 2. a i 2. d razreda i njihove učiteljice Marija Sekur Harcet i Marijana Tečić, u srijedu, 14. rujna, aktivno su sudjelovali u sportskim igrama, osobito igri graničar koja je najpopularnija. Učenici su na nastavi razgovarali o važnosti, ciljevima i načelima olimpijskog djelovanja, među kojima su razumijevanje, mir i solidarnost. U nastavku pročitajte kratke izvještaje učenika i pogledajte fotografije.

Olimpijske igre održavaju se svake četiri godine. Krugovi na olimpijskom znaku predstavljaju kontinente: Ameriku, Europu, Aziju, Australiju i Afriku. Najdraži sportaš mi je Božo Starčević koji je profesionalni hrvač. Sudjelovao je na Olimpijskim igrama u Riju gdje je osvojio broncu. Ja isto treniram hrvanje.

Mihael Budimir, 2. a

Volim gledati Olimpijadu. Tada se igraju svi sportovi. Najdraži mi je nogomet. Znam da su hrvatski sportaši osvojili medalju u taekwondou, bacanju kugle i skoku u vis. Poznata je Blanka Vlašić, atletičarka u disciplini skok u vis.

Leon Brkić, 2. a

Danas smo s prijateljima iz 2. a razreda igrali graničar. Najdraži sportaš mi je nogometaš Luka Modrić. Osim nogometa volim biciklizam. Olimpijske boje su: plava, crvena, žuta, crna i zelena. Najbolji sportaši na Olimpijskim igrama dobiju zlatnu, srebrnu i brončanu medalju za osvojeno prvo, drugo ili treće mjesto.

Noa Jambrišak, 2. d

Hrvatski olimpijski dan obilježili smo s učenicima 2. a razreda tako što smo igrali graničar i jako se trudili. Volite li vi sport? Meni je najdraža gimnastika. Olimpijski znak ima pet krugova u različitim bojama: plavoj, crvenoj, zelenoj, crnoj i žutoj. Među hrvatskim nogometašima najviše volim Mislava Oršića. On nosi zlatne kopačke.

Marija Gabriela Čupić, 2. d

objavio: Ruža Špoljarić   datum: 14. 9. 2022.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c