LUTKARSKA RADIONICA: Ezopove basne u 3. e

Lutkarske radionice i cjelodnevni boravak u školskoj knjižnici uvijek razvesele sve učenike 3. razreda. Krajem siječnja knjižnicu su posjetili i učenici 3. e razreda te su nakon razgovora o Ezopovim basnama u skupinama izrađivali vlastite lutke i pred svojim prijateljima u razredu izveli prava mala remek-djela od lutkarskih predstava. Radionicu su vodile učiteljica Mirela Škarić i školska knjižničarka Lada Grdan. U nastavku pročitajte dojmove učenika.

U petak, 2. veljače, sa svojim sam razredom bila u knjižnici na radionici na temu Ezopovih basni. Podijelili smo se u skupine i izrađivali lutke, odnosno likove iz basne koju smo sami odabrali i na kraju izveli iza paravana. Gledali smo i animirane filmove „Gavran i lisica“, „Lisica i roda“ i „Lav i miš“. Organizatorica radionica bila je naša školska knjižničarka.

Marija Ešegović, 3. e

U petak, 2. veljače, obrađivali smo lektiru Ezopove basne u našoj knjižnici s knjižničarkom Ladom Grdan. Prvo smo malo razgovarali o piscu i karakteristikama basni, a nakon toga izrađivali smo lutke koje su predstavljale likove iz basni. Uvježbali smo tekst koji smo sami smislili prema tijeku basni te izveli predstave. Najviše vremena trebalo nam je za izradu lutki. Nakon svih predstava komentirali smo koliko smo bili uspješni i pokušali pronaći pouke. Na kraju smo pogledali crtiće i ispunjavali listiće o tome kako nam se svidjelo na radionici. Tako je završio dan u knjižnici.

Leona Dokuš, 3. e

U petak, 2. veljače, obrađivali smo lektiru u knjižnici. Izrađivali smo i lutke za predstavu. Dominik Anđal, Luka Sokol, Matej Demirov i ja izrađivali smo lutke za predstavu „Gavran i lisica“. Trebalo nam je jedan školski sat da napravimo lutke od kartona. Nakon izvedbe svi su nam pljeskali. Odlučili smo da ćemo predstave prikazati svim učenicima trećih razreda. Jako mi se svidjela radionica.

Bruno Blažević, 3. e

objavio: Krešo Urek   datum: 21. 2. 2018.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »