DAN GRADA: Ravnateljica Mara Mamuza primila nagradu!

Na svečanoj sjednici održanoj 11. studenog povodom 20. proslave Dana Grada Dugog Sela dodijeljene su ovogodišnje nagrade i priznanja koje su uručili predsjednik Gradskog vijeća Darjan Budimir i gradonačelnik Grada Nenad Panian. Za izuzetna postignuća u području obrazovanja nagradu je primili naša ravnateljica Mara Mamuza i ovom joj prilikom čestitamo na velikim zaslugama! U nastavku pročitajte obrazloženje prijedloga za Godišnju nagradu gospodina Ivice Bošnjaka.

„Predlažem gđu. Maru Mamuzu za dodjelu Godišnje nagrade Grada Dugog Sela za iznimna postignuća koja je kao ravnateljica Osnovne škole Josipa Zorića ostvarila u radu škole - za poticanje izvrsnosti i rezultata koje vidimo u njezinom mandatu od 2011. godine.

Rezultati koje je gđa. Mara Mamuza postigla vodeći našu „staru- novu“ Osnovnu školu Josipa Zorića otkako je postala ravnateljica vrlo su jasni, relevantni i mjerljivi, ali i fiskalno učinkoviti, što je postignuće koje se ne postiže samo po sebi, nego prije svega odgovornim, stručnim, predanim radom i zalaganjem.

U svim ključnim pokazateljima rezultata koje škola kroz svoje aktivnosti provodi od 2012. do danas ostvaren je velik iskorak kako u povećanju broja školskih projekata, priredbi i manifestacija, povećanja uključenosti broja učenika u takve projekte, ostvaruju se sve bolji rezultati na natjecanjima, a sama škola dobila je i novo ruho, odnosno obnovljena je do razine da je danas prije trebamo nazvati novom, a ne starom školom.

U obnovu i rekonstrukciju škole za koju gđa. Mara Mamuza ima najveće zasluge nije bilo ni lako, a još manje jednostavno pokrenuti i završiti sve kako bismo dobili potpuno obnovljenu školsku zgradu i dvoranu.

Posebno valja istaknuti da je zahvaljujući izuzetnom angažmanu ravnateljice Mare Mamuze Osnovna škola Josipa Zorića bila među prvim školama, ne samo u Zagrebačkoj županiji nego i u Hrvatskoj, uključenima u pilot projekt energetske obnove javnih ustanova odgoja i obrazovanja financiranih iz sredstava Europskog fonda za regionalni razvoj, Fonda za zaštitu okoliša Europske unije i Zagrebačke županije. Vrijednost radova je 2.700.000 kuna, od čega na europska sredstva otpada 70%, a sredstva Zagrebačke županije 30%.

Od 2012. do danas u školu je investirano gotovo 8 milijuna kuna: izvedeni su značajni radovi na protupožarnoj zaštiti u iznosu od 850.00 kuna, nabavljena su računala, đački ormarići i druga školska oprema u iznosu 130.000 kuna, rekonstruirana su školska kuhinja i blagovaonica u vrijednosti 1.700.000 kuna, ugrađena je LED rasvjeta vrijedna 150.000 kuna, stara stolarija zamijenjena je novom u vrijednosti 460.000 kuna, obnovljeno je krovište škole u vrijednosti 1.550.000 kuna te napravljena nova energetski učinkovita fasada u vrijednosti 2.7000.000 kuna.

Sve navedeno sigurno se ne bi realiziralo da nije bilo iznimne angažiranosti i ljubavi ravnateljice za našu školu u pribavljanju raznih suglasnosti, prijave projekata i u konačnici dobivenih sredstava za financiranje svega navedenoga. U redovnom poslovanju to bi se bez angažmana koji ej ravnateljica pokazala odrazilo tek u pojačanom tekućem i investicijskom održavanju škole, što je i normalno jer imamo velik broj starijih školskih objekata koji trebaju značajnije zahvate u obnovi.

Škola je stekla status Eko škole u proljeće 2012., a na tim osnovama puno je napravljeno u promicanju brige za okoliš, skupljanju u selektivnom zbrinjavanju otpada - starog papira, elektroničkog otpada, starih baterija i plastične ambalaže.

Godine 2015. u okviru projekta „Najljepši školski vrt“ OŠ Josipa Zorića opet se našla u finalu te je vrt škole proglašen kao jedan od deset najljepših školskih vrtova u Republici Hrvatskoj.

No, kruna je osvojena prošle godine kada je vrt Osnovne škole Josipa Zorića osvojio Zlatnu povelju HRT-a i proglašen najljepšim školskim vrtom kontinentalne Hrvatske!

Ravnateljica škole u svojem radu stavila je veliki naglasak na poticanje izvrsnosti i kreativnosti kod učenika, a to je ono najvrjednije što će oni sa sobom ponijeti kao temelj za srednju školu i u daljnjem životu i poslu.

Hvale vrijedno je istaknuti i projekt „Razredni najprojekt“, čiji je cilj potaknuti učenike na suradnju i timski rad, samostalno istraživanje edukativnih tema i kreativno izražavanje u njihovoj obradi. U osmišljavanju projekta veliki doprinos daju stručni djelatnici škole i predsjednici razrednih odjela, a  sam projekt pokazuje pozitivan duh u kolektivu na svim razinama. Posebnost je projekta što promiče preventivno djelovanje protiv nasilja među vršnjacima i kreativnog korištenja slobodnog vremena.

Ravnateljica nerijetko svoju predanost kolektivu i pristupom da je samo prva među jednakima pokazuje svojim osobnim radom na provedbi školskih projekata poput uređenja školskog vrta ili nedavno u pripremi trasiranja nove autobusne linije od Novog groblja preko Martinske ulice do škole i dr.

Ravnateljica Mara Mamuza, koliko znam, priprema već nove projekte koji moju i našu dragu školu čine još ljepšom i ugodnijom za sve njezine učenike i učitelje, a kojoj se uvijek iznova rado vraćamo misleći o tome kakva je bila u prošlosti, a još smo ponosniji kad je gledamo - danas!

Stoga smatram potrebnom zahvaliti joj za sve što je napravila za našu školu, naglasiti i pokazati koliko je toga puno, ali je i ovom Godišnjom nagradom potaknuti da i dalje bude iznimno aktivna i uspješna!“

Ivica Bošnjak

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 11. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »