„BLISTAVI OSMIJEH“: Predstava Večernjeg lista oduševila naše učenike!

U srijedu, 18. listopada, našu školu posjetila je glumačka ekipa Večernjeg lista i predstavila nam projekt, odnosno izvela predstavu „Blistavi osmijeh“ za sve učenike 1. i 3. razreda. Cilj projekt i same predstave bio je naglasiti važnost blistavih zdravih zubi i pokazati kako ispravno održavati higijenu. Ukratko, i predstava i glumci Petra Radin, Filip Detelić, Matija Šakoronja i Josip Brakus bili su  fenomenalni!

Okupljene učenike, učitelje i goste pozdravila je naša ravnateljica Mara Mamuza te srdačno zahvalila svim glumcima na gostovanju u našoj školi. Prvi je na pozornicu izašao Vuk koji je na smiješan način objasnio kako on redovito pere zube i drži svoje zube lijepima i zdravima. Sljedeći na redu bio je Lovac koji se nije baš toliko brinuo o svojim zubima koliko je razmišljao o tome kako da ulovi Vuka. Na koncu se pojavio i Popaj koji je nasmijavao djecu govoreći o tome koliko je jak i s kime se sve borio. Ispalo je da je vrlo hrabar i neustrašiv, ali njegova jedina slaba točka ipak je bio strah od zubara.

Gospođa Zubić,  inače stomatologinja, predstavila je svoju ordinaciju te naglasila važnost pranja zubi i važnost odlaženja zubaru. Na urnebesan način na zubarskoj stolici izmjenjivali su se Popaj koji je bio prestravljen, Lovac koji nije mario o svojim zubima te Vuk koji je pohvalno došao na sistematski pregled zubi. Na kraju su svi pobijedili strah od zubara i shvatili da je pametnije ići zubaru na vrijeme. Na kraju predstave na pozornicu je izašla prava stomatologinja, dr. dentalne medicine Iva Pende Čupić i održala je govor o pravilnoj higijeni zuba te odgovorila na mnoga zanimljiva pitanja. Svi gledatelji predstave odlično su se zabavili i izvukli važnu pouku iz te nevjerojatne predstave. Dobili su i besplatne četkice za zube na dar.

Donosimo vam i neke doživljaje naših učenika:

Paula Budek: „Bila je to zanimljiva predstava, jako mi se svidjelo kada je Popaj vadio svoj zub, te kada je vrištao. Sretna sam što sam puno naučila o svojim zubićima.“

Dora Bokun: „Najdraži lik bila mi je zubarica. Smijala sam se kad je lovac lovio Vuka i svidio mi se njegov nepravilni izgovor riječi. Jedva čekam koristiti svoju novu četkicu.“

Leona Baus: „Najsmješnije mi je bilo kad su se svi grozili Popajevom zadahu. Svidio mi se govor zubarice i htjela bih još takvih zanimljivih predstava.“

Marko Helešić: „Najdraži mi je bio Popaj i smijao sam se reakcijama zubarice.  Od sada se više ne bojim ići zubaru i svaki ću dan prati zubiće.“

Gabriela Perković, Paula Čanić i Ivana Lasić 7.b

Danijel Dokuš 7.a

objavio: Krešo Urek   datum: 27. 10. 2017.