HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN: Biciklijada i školske sportske aktivnosti

U petak, 8. rujna, u našem Dugom Selu održan je Hrvatski olimpijski dan. Učenici i djelatnici OŠ „Ivan Benković“, OŠ „Stjepan Radić“ iz Božjakovine, OŠ Rugvica i naše škole sudjelovali su u biciklijadi, glavnom događaju dana, a u školi su, također, bile organizirane različite sportske aktivnosti.

U dvorištu naše škole, puni energije i sportskog duha, okupili su se biciklisti iz OŠ „Ivan Benković“ i OŠ „Stjepan Radić“ te smo se u dugoj koloni zajedno otputili prema Puhovu, gdje smo se sastali s biciklistima iz OŠ Rugvica. Gotovo 500 nas „pedaliralo“ je preko Leprovice i Male Ostrne do Velike Ostrne, a putem su nas mještani pozdravljali i veselo mahali.

Prema dogovoru, svi smo obukli sportsku odjeću. Bicikli su morali biti servisirani, odnosno sigurni i pouzdani za vožnju, a besplatne servise omogućili su članovi Biciklističkog kluba Dugo Selo 2001. Veliku podršku u vožnji pružali su nam naša ravnateljica Mara Mamuza, ravnatelji OŠ „Ivan Benković“ Branko Goleš i OŠ Rugvica Robert Munđer, brojni učitelji te biciklisti iz dugoselskog Biciklističkog kluba. U svrhu dodatne sigurnosti biciklirali smo uz pratnju doktora Dine Kramera i dežurnih policajaca Marinka Šišgore i Milivoja Štefinovca koji su zaustavljali promet i usmjeravali našu kolonu. Kada smo stigli na odredište, na nogometno igralište u Velikoj Ostrni, dočekala nas je ukusna užina. Zaista nam je bio potreban odmor prije povratka pred školu jer je cijela biciklistička ruta iznosila čak 30 kilometara.  Na povratku su neki biciklisti i padali, ali nitko nije ozbiljnije ozlijeđen.

Istovremeno, učenici naše škole koji nisu sudjelovali u biciklijadi, igrali su razne sportske igre poput graničara i nogometa, a mnogi su prošetali do Perivoja grofa Draškovića ili organizirano skupljali voće u školskom dvorištu. u svakom slučaju, svi smo se odlično proveli i jedva čekamo sljedeću biciklijadu!

Ivana Arnuš, Katarina Jurišić, Karla Kamenjašević i Magdalena Višević, 7. c

Gabriela Perković, Petra Kruhak i Jan Gorišek, 7. b

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 9. 2017.