KRAŠOGRAD: Slatke igraonice i radionice za drugaše i trećaše!

U petak, 2. lipnja, mi, učenici drugih razreda, i naše učiteljice Slađana Merkaš, Danijela Medaković, Sanja Todorić, Ivana Matešić i Mirela Škarić otputovali smo u Krašograd koji se nalazi u Bratini blizu Pisarovine. U Krašogradu su nas dočekali naši voditelji, takozvani animatori.

Prvo smo skakali na trampolinu, a zatim se vozili vlakićem Kraš Expressom koji nas je iskrcao kod dječjeg ZOO-a. Tamo smo vidjeli svinjicu, jarca kojeg smo nahranili, konje i magarce te jelena kojeg smo pokušali dozvati. Zatim smo se odmorili u vožnji gliserom. Igrali smo razne igre, a najzabavnija je bila „tačke“ u kojoj su pobijedile Irena i Helena. Natjecali smo se u mužnji električne kravice, a pobijedile su: Klara, Mara i Lucija.

Prije ručka oprali smo ruke, ručali smo, a zatim smo se natjecali u povlačenju užeta. Izrađivali smo još i figurice od tijesta, igrali nogomet, a na kraju smo tražili blago. Blago je pronašla Monika iz 2. b razreda. Zahvalili smo našim animatoricama, pozdravili Krašograd, a sada pozdravljamo i vas!

Mara Markovanović i Irena Lerotić, 2. d

Lijep dan u Krašogradu

U ponedjeljak, 5. lipnja, otputovali smo u Eko park Krašograd. Krenuli smo u 8.30 sati. Putovanje je trajalo oko jedan sat. Kada smo stigli, dobili smo kekse i kakao. Skakali smo na trampolinu, vozili se u vlakiću, hranili i dragali životinje. Neku učenici igrali su nogomet ili odbojku. Na jezeru smo se vozili u čamcu i tragali za skrivenim blagom. Poslije ručka kupili smo sladoled i uživali u lijepom danu.

Lara Tutić, 3. c

Zanimljiv izlet u Krašogradu

Ovaj tjedan započeo je izletom u Krašograd. Putovali smo autobusima, a putovanje je proteklo u veselom raspoloženju. Kad smo stigli, dočekao nas je zajutrak. Nakon jela igrali smo se na trampolinu. Potom nas je vlakić odvezao do farme. Na farmi smo saznali zanimljive pojedinosti o domaćim i divljim životinjama: kozama, kojima, magarcima, jelenima i malim svinjama.

Razgledavanje smo nastavili na jezeru vožnjom u čamcu. Poslije toga izrađivali smo oblike od tijesta i natjecali smo protiv drugih razreda u potezanju užeta. Svatko je mogao izabrati određenu disciplinu: nogomet ili odbojku. Uživajući na izletu uskoro je došlo vrijeme za povratak. Izlet mi se jako svidio!

Matej Jukić, 3. c

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 6. 2017.