UPISI U SREDNJU: „Školski program profesionalnog razvoja“

U našoj se školi svakoga petka tijekom veljače i ožujka održavao ciklus radionica za učenike 8. razreda pod nazivom „Školski program profesionalnog razvoja“ u organizaciji Instituta za društvene znanosti Ivo Pilar. Na radionicama smo otkrivali vlastite tipove inteligencije prema kojima smo određivali koja su zanimanja najprikladnija za nas. Također, saznali smo mnogo informacija o srednjim školama i o samom procesu upisa, a pritom smo se i dobro zabavili.

Naučili smo kako raditi u timskom radu pomoću lego kockica, ispunjavali smo razne upitnike kako bismo pronašli rješenja svojih problema i odgovore na neka pitanja. Neki od nas bili su jako zbunjeni neočekivanim rezultatima riješenih upitnika, dok su drugi dobili očekivane ishode. Ja sam bila među onima koji su bili poprilično zbunjeni.

Ove bih radionice rado preporučila svakom osmašu, jer smo na njima prije svega riješili mnoge nejasnoće vezane za upise u srednje škole. Naučili smo i mnogo korisnih vještina koje će nam, sigurna sam, biti potrebne i u daljnjem životu. Ja sam osobno shvatila koja su usmjerenja srednjih škola najprikladnija za mene te kojim bih se zanimanjem voljela baviti u životu. Pronašla sam svoj interes u području zdravstva te bih voljela upisati Zdravstveno učilište u Zagrebu. Sastavila sam i popis usmjerenja prema prioritetima, od farmaceutskog i dentalnog tehničara pa sve do fizioterapeuta. Mislim da je to velika stvar.

Žao mi je što je sve trajalo vrlo kratko i što nam je vrijeme brzo proletjelo. Ovom bih se prilikom zahvalila našim voditeljicama apsolventicama psihologije Ivi Jagić i Anamariji Vidović na korisnim savjetima, na tome što sam uz njihovu pomoć dobila odgovore na pitanja o kojima sam već dulje vrijeme razmišljala. To mi puno znači jer na početku radionica nisam dobro poznavala sebe i svoje interese, a sada, na kraju ciklusa radionica znam kuda dalje i kako ostvariti svoj cilj.

Antonela Zeko, 8. b

objavio: Krešo Urek   datum: 4. 4. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »