SVJETSKI SVEMIRSKI TJEDAN: Sunčev sustav za početnike

U petak, 14. listopada, u sklopu obilježavanja Svjetskog svemirskog tjedna, učiteljica fizike i voditeljica izvannastavne skupine Astronomi Sanja Hmura Meić održala je zabavno predavanje o svemiru za učenike 2. razreda. Učenici su bili oduševljeni fotografijama svemira i maketama planeta, a saznali su i kako se postaje astronaut. U nastavku pročitajte njihove izvještaje i dojmove.

Drugi sat išli smo na predavanje o svemiru u veliki hol škole. Da naučimo nešto o planetima i svemiru. Čuli smo da su astronauti proveli jedan školski sat oblačeći svoje odijelo. Vidjeli smo sve planete svemira. Saznali smo da je Jupiter najveći planet. Svidjelo mi se što to što sam saznala koji je Zemlja planet po veličini.

Gabrijela Preldžić, 2. e

Drugi sat otišli smo u školsko predvorje da naučimo nešto o svemiru. Čuli smo da je Pluton izbačen iz Sunčevog sustava. Vidjeli smo kako se planeti vrte oko Sunca i saznali da je Saturnov prsten sastavljen od prašine, kamenja i leda. Svidjelo mi se to što je Jupiter najveći planet, veći od Merkura, Venere, Zemlje, Marsa, Saturna, Neptuna i Urana. Saznao sam da postoji zvijezda veća od Sunca.

Dominik Anđal, 2. e

U petak drugi sat išli smo na predavanje o planetima. Na predavanje smo išli u veliki hodnik. Na predavanje smo išli da bismo nešto naučili. Učili smo o planetima, crnim rupama, galaksijama i drugim svemirskim stvarima. Vidjeli smo prvog psa koji je odletio u svemir. Taj pas zvao se Lajka. Vidjeli smo i prvog majmuna pa prvog muškarca pa prvu ženu koji su otišli u svemir. Saznali smo tko je sve išao u svemir, kako se zovu planeti i još mnogo toga. Meni se svidjelo gotovo sve što nam je profesorica ispričala.

Leona Dokuš, 2. e

Danas smo na školskom hodniku slušali predavanje o svemiru. Na predavanje smo išli kako bismo nešto i naučili. Čuli smo svašta o zvijezdama, planetima i svemu što se nalazi u svemiru. Svidjelo mi se kad je učiteljica pokazala koliko su zvijezde velike.

Marija Ešegović, 2. e

Danas smo u školi išli u veliki hol naučiti nešto o svemiru. Čula sam svašta o planetima, Suncu, teleskopima, ljudima koji su prvi sletjeli na Mjesec. Saznala sam da planetima treba puno godina da obiđu Sunce i crnu rupu. Naučili smo i tko su astronauti. Najviše mi se svidjelo kad je učiteljica govorila o Neptunu jer je plave boje.

Nina Murat, 2. e

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 10. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »