SVJETSKI DAN ŽIVOTINJA: Učenici razredne nastave upoznali nove prijatelje

Svjetski dan životinja prošlog je ponedjeljka, 4. listopada, obilježen u 3. d i 4. d razredu na poseban način. Naime, učenici su posjetili obližnje susjedstvo i saznali kako žive kornjače, a neki su u razred donijeli svoje kućne ljubimce koji su tako stekli nove prijatelje. U nastavku pročitajte izvještaje učenika i njihove doživljaje.

Kako smo išli gledati kornjače

Danas smo išli pogledati kornjače tete Izidore. Ona živi blizu naše škole. Živi u kući s dvorištem koje je ograđeno. Iznenadila sam se kad sam vidjela koliko kornjača ima. Bilo ih je svake veličine. Neke su hodale brzo, a neke polako. Ponekad pojedu sve iz vrta i naljute tetu Izidoru. Ona im sve oprašta jer joj se sviđaju.

Uzela sam jednu kornjaču u ruku i primijetila da se razlikuju po oklopu. Oklopi su različitih boja i sviđaju mi se. Teta Izidora počastila nas je sokovima i keksima i hvala joj što nam je omogućila razgledavanje kornjača.

Dora Debeljak, 3. d

Dan ljubimaca

Moj razred posjetio je tetu Izidoru koju ima kornjače. Ima velikih i malih kornjača. Vidjeli smo jaja kornjače, najveću i najmanju kornjaču u vrtu.

Mojem prijatelju Patriku najviše se svidjela ta najveća kornjača, a meni najmanja. Teta Izidora počastila nas je osvježenjem, a onda smo se vratili u školu.

Ivona Glavaš, 3. d

Svjetski dan životinja

U utorak, 4. listopada, bio je Svjetski dan životinja. Matko i Natalie donijeli su svoje kućne ljubimce. Matko je donio hrčka, a Natalie ribicu.

Matkov hrčak zove se Hrki. Ima svoj kavez u koji su mu stavili kućicu, pješčanik, kolut za trčanje. Svima je bio sladak. Matko nam je pokazao kako hrani Hrkija. Natalie je donijela ribicu Zebricu. Donijela ju je u staklenci Bilo je zabavno upoznati Hrkija i Zebricu i naučiti nešto novo.

Marta Akmačić, 4. d

Zanimljivi gosti u školi

Danas je Svjetski dan životinja. S učiteljicom smo se dogovorili da donesemo svoje kućne ljubimce. Natalie je donijela ribicu, a Matko hrčka.

Na satu hrvatskoga jezika čitali smo tekst o životinjama i pričali o svojim ljubimcima. Pod odmorom su u naš razred dolazili učenici drugih razreda, a mi smo im s veseljem pokazivali naše životinje.

Nakon cijelog provedenog dana u školi ribica i hrčak otišli su sa svojim vlasnicima kući. Ovo je bio jedan jako zanimljiv i veseo dan u školi.

Mia Dolenec, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 7. 10. 2016.