NAGRADA NAJBOLJIM RAZREDIMA: Posjet muzeju i druženje uz pizzu

Najboljim razredima ove su godine proglašeni 3. d Marijane Tečić i 8. e Marijane Balšić. Titule su osvojili zahvaljujući izvrsnom uspjehu u učenju i vladanju, ali i njegovanju pozitivnih vrijednosti u razredu te doprinosu kulturi škole.

3. d razred nagrađen je posjetom Hrvatskom školskom muzeju, koji su razgledali 7. lipnja u društvu naše ravnateljice i pedagoginje, a učenici 8. e izabrali su odlazak na pizzu. Također, za sudjelovanje u održavanju okoliša izletom u Botanički vrt nagrađeni su polaznici Cvjećara i Mladih ekologa, izvannastavnih aktivnosti koje vode učiteljice Sonja Grgac i Ankica Vidak.

Posjet Hrvatskom školskom muzeju

U utorak, 7. lipnja, moj 3. d razred je išao na izlet povodom osvajanja titule najboljeg razreda. Naša nagrada bilo je razgledavanje Hrvatskog školskog muzeja. U Zagreb smo krenuli autobusom u 9 sati. U autobusu nismo bili sami jer su s nama bili i učenici viših razreda koji idu na aktivnosti „Mladi ekolozi“ i „Cvjećari“, a vodile su nas ravnateljica Mara Mamuza i pedagoginja Martina Jenik Pelivanović. Otprilike smo se vozili sat vremena. Nismo došli do muzeja autobusom jer ondje nije bilo autobusne stanice. Morali smo malo pješačiti do muzeja, pa smo putem prošli pored HNK-a i drugih poznatih mjesta. Na početku obilaska muzeja vidjeli smo malu učionicu. Ušli smo u drugu prostoriju gdje smo vidjeli stare čitanke, krasopise, knjige na slijepe osobe i različite predmete za matematiku i vjeronauk. Vidjeli smo preparirane životinje, stara pomagala za geografiju i kemiju. Pogledali smo maketu dvorane za tjelesni odgoj. Prije su postojale zlatne knjige za najbolje učenike. Bilo je puno likovnih radova. Saznali smo da je u muzej postavljen i ured književnika Mate Lovraka. Na kraju smo se obukli u starinske školske uniforme i fotografirali za uspomenu. Jako mi se svidio postav i posjet muzeju.

Kristina Pavić, 3. d

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 22. 7. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »