IZVANNASTAVNA SURADNJA: Filmska družina i Pjevačka skupina snimili spot!

Moja Pjevačka skupina snimala je prvi spot u životu, a snimali smo na zanimljivim mjestima u Dugom Selu kao što su stare drvene kuće.

Za potrebe snimanja naučili smo i otpjevali međimursku narodnu pjesmu „Ftiček veli“. Obukli smo se u starinske narodne nošnje.

Spot su snimali učenici 7. razreda po vodstvom učiteljice Darije Sever. Oni bi nam dali znak da počnemo pjevati, a dirigirala nam je naša učiteljica Marijana Tečić.

Nakon dosta iscrpne šetnje po gradu, umorni smo se vratili u školi i još jednom sve odtjevaliu i snimili u školskom dvorištu. Sada smo jako uzbuđeni i jedva čekamo pogledati spot!

Dominik Šabarić, 3. d

Lijepi u narodnim nošnjama

U četvrtak, 21. travnja, smo snimali spot za pjesmu „Ftiček veli“. Obukli smo naše nošnje. Djevojčice su imale crvenobijele suknje, košulje i pregače. Kose smo splele u dvije pletenice i zavezali smo crvene mašnice. Dječaci su imali bijele košulje i crne prsluke.

Snimanje je počelo kod starinskih, drvenih kućica. Zajedno smo pjevali i ljuljuškali se, a dvojica učenika iz viših razreda i njihova voditeljica su snimali i davali nam upute što trebamo raditi. Zatim smo otišli u školsko dvorište gdje smo nastavili snimanje.

Dan je bio prekrasan i lijepo sam se zabavila. Bilo je to novo iskustvo za mene.

Karla Renić, 3. d

Snimanje glasova u profesionalnome studiju

U utorak, 13. travnja, uputili smo se u studio Radio Martina gdje nas je dočekao gospodin Krešimir Cvijanović zvan Kreky. Cijela Pjevačka supina je pjevala, a ništa se nije čulo izvan prostorije u kojoj smo snimali, jer je jako dobro izolirana.

Kada smo krenuli kući, jedan dečko iz skupine jako se prestrašio vožnje liftom jer mu je to bilo prvo takvo iskustvo. Nakon svega, na putu prema kući, učiteljica nam je kupila sladoled za nagradu za dobro odrađen posao.

Bilo mi je jako dobro i super sam se proveo.

Matko Bebek, 3. d

objavio: Krešo Urek   datum: 9. 5. 2016.