PROMET U GRADU: Terenska nastava drugih razreda

Učenici drugih razreda u pratnji svojih učiteljica i stručnog vodiča, u ponedjeljak 25. travnja, posjetili su glavna prometna čvorišta u Zagrebu.

Kako bi proširili svoja saznanja o prometalima i povezanim zanimanjima, učenici su na svojoj ruti prvo posjetili Međunarodnu zračnu luku Zagreb, a potom se vratili u grad s ciljem obilaska Autobusnog i Glavnog kolodvora Zagreb. Zbijeni raspored otvorio je priliku i za kraći predah u Športsko rekreativnom centru Bundek.

Terenska nastava Promet u gradu

U ponedjeljak, 25. travnja, drugi razredi imali su terensku nastavu. Posjetili smo zračnu luku i željeznički kolodvor. Kada smo došli na aerodrom prvo smo razgledali perone za avione. Nakon toga smo prošli sigurnosnu kontrolu. Razgovarali smo o sigurnosti putnika. Vidjeli smo i jedan vojni zrakoplov kako slijeće na pistu i dva bijela putnička aviona u polijetanju. Malim autobusom smo se vozili pistom i gledali prizemljene avione. Onda smo krenuli na jezero Bundek. Na Bundeku smo jeli i malo odmarali jer nismo imali puno vremena. Ubrzo smo krenuli na željeznički kolodvor. Tamo smo vidjeli jednu staru lokomotivu. Vidjeli smo i nove vlakove koji voze u svim pravcima, vozni red, blagajne, garderobe za putnike i šalter za informacije. Na autobusnom kolodvoru vidjeli smo različite autobuse i ljude koji putuju u svim pravcima. Kući smo se vratili oko pola dva.

Aurora Mamuza, 2. c

Svi učenici drugih razreda u ponedjeljak su išli su na terensku nastavu. Zadatak je bio upoznati promet u glavnom gradu. Najprije smo posjetili Začnu luku Zagreb. Tamo smo vidjeli šaltere za prijem putnika, blagajne i informacije, mjesto gdje predajemo prtljagu u čekaonici. Prošli smo kroz sigurnosnu kontrolu putnika. Najviše mi se svidjelo kad smo gledali polijetanje aviona i kad smo se vozili parkiralištem za avione. Poslije toga krenuli smo na jezero Bundek i tamo se odmorili. Za kraj smo posjetili željeznički i autobusni kolodvor. Tamo smo vidjeli što se događa u prometu i tko radi na kolodvorima. Sretni i veseli vratili smo se pred školu poslije 13 sati.

Marta Lepotinec, 2. c

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 28. 4. 2016.