TOČKA NA I: Uređenje okoliša pred praznike

Nakon radova u voćnjaku na red su došle i preostale cjeline školskog dvorišta. Sadnjom novih ruža uređen je postojeći ružičnjak, a prošlogodišnji novitet u dvorištu - starinska kola dekorirana su uskršnjim simbolima.

Radove u ružičnjaku organizirala je učiteljica Sonja Grgac, a sudjelovale su učenice osmih razreda i naše spremačice. Novost je 30 novih sadnica ruža iz rasadnika kolekcionara i uzgajivača gosp. Josipa Rogina, a ukupan broj u dvorištu sada je preko 50 grmova . Starinska drvena kola dobila su novo uskršnje ruho prema zamisli ravnateljice Mare Mamuze i učiteljice Melite Lepotinec. Domišljato su iskoristile obrezano granje kao podlogu i na kola postavile pisanice izrađene od gipsa. One su rezultat radionice Malih tehničara, a tijekom dana kolima se prišuljao i jedan uskršnji zec i neočekivani gost pijetao, radovi Likovne grupe drugih razreda i ostalih kreativnih skupina.

Uskršnje uređenje dvorišta

U petak, 18. ožujka u našoj školi održana je akcija uređenja okoliša koju su proveli učitelji u suradnji s učenicima. Nama je toga dana na zamjenu iz biologije došla profesorica Grgac i povela nas van. Rekla nam je kako je već ujutro posadila 30 novih sadnica ruža. Pošto je bilo lijepo vrijeme zamolila nas je da joj pomognemo urediti ostale dijelove okoliša. Otišli smo u veliki park i tamo nas je podijelila u tri skupine. Prve dvije skupine su skupljale lišće, a treća skupina je s profesoricom uredila cvijeće i raslinje u kamenjaru. Dok smo mi uređivali park učiteljica Melita Lepotinec i  ravnateljica Mara Mamuza uredile su starinska drvena kola granjem i pisanicama izrađenim od gipsa. Na kola je postavljen uskršnji zec i ostali ukrasi koje su izradili učenici Likovne grupe drugih razreda. Kada smo sve završili bili smo zadovoljni učinjenim, a i ostalim učenicima se svidjelo novo ruho našeg dvorišta.

Napisale: Petra Pribić i Nina Dujmović, 8. e

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 20. 3. 2016.