VIJEĆE UČENIKA: Patrik Micudaj iz 8. e izabran za predsjednika!

U utorak, 17. studenog u 13.15 sati održao se 1. sastanak Vijeća učenika. Nakon prozivanja svih prisutnih, na red je došlo predstavljanje kandidata za predsjednika ili predsjednicu Vijeća. Kandidiralo se nas četvero: Mara Markovanović, 1. d, Jan Gorišek, 5. b, Ana Vrdoljak, 7. c, i ja, Patrik Micudaj, 8. e. Svaki je kandidat rekao nešto o sebi, o tome što voli i koji su mu hobiji. Potom su predsjednici razreda i njihovi zamjenici glasali. Za predsjednika Vijeća učenika izabran sam ja, Patrik Micudaj sa 27 prikupljenih glasova, a za potpredsjednicu izabrana je Ana Vrdoljak.

Nakon glasovanja razgovaralo se o Mjesecu borbe protiv ovisnosti i o tome kako bismo mi kao učenici educirali druge učenike o ovisnostima i problemima ovisnosti. Neki su predlagali plakate i prezentacije. Predsjednici razreda obvezni su izvijestiti razrednike o toj temi kako bi se na satovima razrednika moglo ciljano govoriti o ovisnostima.

Ja, kao predsjednik Vijeća, obvezan sam truditi se našu školu učiniti boljim mjestom. Razmišljao sam i sjeto se jedne sjajne ideje, a to je „Zeleni tjedan“ koji bi bio potpuno posvećen prirodi i okolišu. Također, moglo bi se održati natjecanje za najbolji projekt o zaštiti okoliša i slično. S obzirom na to da se u našoj školi velika pažnja pridaje ekologiji, moramo nastaviti s osvješćivanjem učenika o važnosti zaštite cjelokupne prirode koja nas okružuje. To bi trebala biti naša dužnost i naša odgovornost. „Zeleni tjedan“ bio bi jako edukativan i zabavan i primjeren svim uzrastima i zato se čevrsto nadam da će se taj moj prijedlog prihvatiti i ostvariti.

Imam još nekoliko planova za koje mislim da su odlični. Razmišljao sam o uređenju i otvaranju atrija koji se nalazi u sredini škole, no ta je tema još u razradi pa je prerano govoriti o detaljima.

U svakom ću se slučaju potruditi našu školu učiniti boljim mjestom, mjestom na koje bi drugi učenici odlazili s osmijehom na licu i zadovoljstvom u srcu. Također, volio bih spomenuti da sam se kandidirao u ime svakog učenika koji se osjeća loše u našoj školi.

Patrik Micudaj, 8. e

objavio: Krešo Urek   datum: 20. 11. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »