MAJČIN DAN: Likovne i literarne radionice za učenike

Krajem prošlog tjedna učenici nižih razreda sudjelovali su u nizu kreativnih radionica organiziranih povodom Majčina dana pod voditeljstvom svojih učiteljica. Majčin dan obilježavamo druge nedjelje u svibnju, a tjedan uoči svečanosti obično je rezerviran za pripremu poklona. Osim na spomenutim radionicama učenici su se istom temom bavili i na redovnoj nastavi čitanjem tekstova, pisanjem sastavaka i dječjih stihova posvećenih majci. Likovne radionice bile su prilika za izradu originalnih čestitaka u različitim tehnikama i pisanje popratnih poruka.

S obzirom na to da svečanost pada u nedjelju učenici su većinu radova ponijeli kućama kako bi ih uručili majkama, ali u nekoliko odjeljenja izradili su panoe s portretima koje su naslikali na satu likovne kulture. Ipak, više od ovih poklona vjerujemo da je značilo nedjeljno obiteljsko okupljanje i neizmjerna majčinska ljubav.

MOJA MAMA

Tvoje oči su plave boje

i zato si ti blago moje.

Volim te jer si moja mama,

a za druge ti si uvijek dama.

Znam da voliš narančastu boju

kao i ovu pjesmu moju.

Majko, lijepa si kao cvijet,

vjerujem da te voli cijeli svijet.

Noa Matić, 3. d

DRAGA MOJA MAMA

Draga mama,

ti si kao Sunce nasmijana.

Mama je samo jedna,

uvijek je tu i vrijedna.

Kaže da sam njeno zlato

i zajedno činimo malo jato.

Draga mama,

tvoje oči sjaje kao Sunce.

Svaki neka bude isti dan,

sretan ti Majčin dan!

Paola Prgomet, 3. d

Moja majka

Moja majka ima crvenu kosu i smeđe oči. Njezin dan je Majčin dan, ali i svaki drugi dan. Volimo zajedno raditi, pospremati kuću i peći kolače. Volimo razgovarati, šetati gradom, voziti se na biciklu i čitati knjige. Rado joj pomažem u čuvanju mlađeg brata, često postavljam i pospremam stol za objed, a ponekad operem i suđe. Prema majci osjećam veliku ljubav koja raste iz dana u dan. Ne znam što ona osjeća prema meni, ali mislim da i ona isto osjeća, vidim da me jako voli.

Mia Vernik, 3. a

Majka i ja

Moja je majka najbolja majka na svijetu! Jako me voli, pazi i mazi. Moja majka jedina zna kako se ja osjećam. Volimo otići u šetnju prirodom, ostajati dugo budne i razgovarati. Kada se uređuje ponekad i meni uredi nokte lakom, a tata kao da u nesvijest padne. Ipak, najviše se radujem tome što me oboje čuvaju i što mi pružaju mnogo ljubavi.

Ana Obučina, 3. a

objavio: Marijana Pleše   datum: 13. 5. 2015.