MORE U KONTINENTALNOJ HRVATSKOJ: Šestaši upoznali morsku floru i faunu!

S učiteljem iz prirode Nenadom Židakom 19. veljače izašli smo u školsko dvorište na  jedan sat izvanučioničke nastave. Krenuli smo van, a profesor je uz pomoć dva učenika iznio košaru punu morskih biljaka i prepariranih životinja. Stali smo kod putokaza svjetskih gradova i spomenika.

Profesor nam je pokazao zaštićene školjke: prstac i plemenitu perisku. Svi smo se zapitali otkud prstac i plemenita periska ako su zaštićeni, a profesor je odgovorio da su bili pronađeni dok još nisu bili zaštićeni. Pokazao nam je osušenu primorsku guštericu i veliku morsku spužvu. Zadivili smo se veličinom morskog konjica i bodljikavim volkom. Kada smo vidjeli kako izgleda osušena morska salata, nitko od nas nije mogao vjerovati da potpuno promjeni boju. Učitelj nam je rekao da su dagnje i bodljikavi volak jestivi. Za kraj pokazao nam je jadranskog bračića, pokazatelja čistog mora.

Leonardo Bagarić, 6. e

Učenje, svjež zrak i maškare

Bio je to utorak, 17. veljače. Toga se dana u školi održao ples pod maskama. Mnogi su se maskirali. Profesor prirode i biologije Nenad Židak odlučio je da ćemo ponavljanje za ispit znanja obaviti ispred škole. Izašli smo vani u školski vrt.

Profesor je donio mnoge biljke i različite organizme iz mora, jer je more bila tema ispita. Bili smo sretni što smo izašli van. Naučili smo nešto o morskim spužvama, raznim rakovima i još mnogo toga. Svjež zrak i lijepa priroda još su više pomogli da taj sat nastave bude što ugodniji. Čak smo se malo i poigrali.

Kada smo se vratili, dočekala nas je ugodna atmosfera drugih razreda. Malo smo i s njima zaplesali. Odlična zabava i učenje izvan škole učinili su taj dan jedan od onih koje nitko ne zaboravlja.

Anamari Bagarić, 6.e

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 3. 2015.