KNJIŠKO-FILMSKA VEČER UZ NOĆ KNJIGE: Čarolijom kroz kataklizme

Učenici 2.d razreda sa svojom su učiteljicom Aleksandrom Vajzović-Carić sudjelovali u maštovitoj radionici Društva „Naša djeca“ povodom Noći knjige 2024.

Radionica pod nazivom Pričarije – vođeno osmišljavanje zajedničke priče kroz glazbu, održana je 26. travnja u Osnovnoj školi "Ivan Benković", a vodila ju je prof. Anita Kovačević, autorica knjige modernih bajki „Ono čarobno oko nas“. Bez olovke  papira, samo uz pomoć mašte, nastaju čarobne priče.

Drugi dio večeri bio je rezerviran za gledanje jednog od najpoznatijih dječjih filmova koji snimljen po istoimenoj knjizi „Čarobnjak iz Oza“. Glavni lik Dorothy suočava s prirodnom nepogodom zvanom tornado, ali i s ljubavi, prijateljstvom, pustolovinom i smijehom. Djeca su ponijela omiljene plišance i jastučiće jer trebalo se udobno smjestiti. Mogli su odjenuti kostime omiljenih likova. Bilo je šareno i veselo, puno čarolije prijateljstva i priče.

U nastavku pročitajte i dječje izvještaje.

NOĆ KNJIGE

Bilo mi je jako zabavno na knjiško-filmskoj večeri. Lijepo smo se družili uz grickalice. Došlo je puno mojih prijatelja. Gledali smo film „Čarobnjak iz Oza“. Naučio sam da je to jedan od prvih filmova koji je sniman u boji. Bilo mi je drago što je Dorothy pronašla nove prijatelje. I meni je, baš kao u filmu, najbolje mjesto na svijetu moj dom.

Matija Vujičić, 2. d

NOĆ KNJIGE I FILMA

Noć knjige i filma bila je čarobna. Uživala sam u ležanju na dekicama i grickanju grickalica s prijateljima dok smo se uključivali u priču malene Dorothy. Napeta radnja o dobrim i zlim vješticama i vilama te dogodovštine Dorothy, Tota i ostale družine držala nas je budnima do kasnih sati. Uz ugodno druženje naučila sam da je lijepo pomagati drugima i da sve što želimo već imamo u sebi: mudrost, hrabrost, ljubav i dom. Veselim se novoj noći knjige i filma.

Mia Teklić, 2. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 7. 5. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c