LUTKARSKA RADIONICA: Ezopove basne u 3. a razredu

U četvrtak, 25. siječnja 2024., učenici 3. a razreda u knjižnici su sudjelovali u lutkarskoj radionici na temu Ezopovih basni, a dotaknuli su se i različitih vrsta medija. Radionicu su vodile učiteljica Marija Sekur Harcet i školska knjižničarka Lada Grdan. Učenici su čitali odabrane basne, a potom u skupinama izrađivali lutkice likova. Posljednji zadatak bio je uz pomoć izrađenih lutaka odglumiti basnu iza paravana. Što kažu o radionici, pogledajte u izvještajima učenika 3. a razreda.

Lektira u knjižnici

Lektira u knjižnici bila je vrlo zabavna. Podijelili smo se u pet skupina i svaka je izabrala svoju basnu. Knjižničarka nam je pomagala vrućim ljepilom zalijepiti lutke na drvene štapove. Bile su predobre. Nakon izrade lutaka, uvježbavali smo glumu i tekst. Basne koje su skupine izabrale bile su: Orao i lisica, Pas s mesom, Žena i kokoš, Pastir i koza. Kad smo sve završili, gledali smo crtić povezan s Ezopovim basnama. Bilo je baš lijepo, a naučila sam i novu riječ - lakom. Dajem ocjenu 10/10.

Sara Šturm, 3. a

Dan u knjižnici

Jučer smo obrađivali Ezopove basne u knjižnici. Morali smo izraditi lutke, vježbati za predstavu, glumiti i prikazati našu basnu. Na kraju smo gledali tri crtića.

Tena Đuričić, 3. a

Zabavna lektira

U četvrtak smo obrađivali lektiru u knjižnici. Bilo nam je jako lijepo. Prvo smo se podijelili u skupine i dogovorili koju ćemo basnu izabrati za lutkarsku predstavu. Podijelili smo uloge i napravili lutke.

Zatim smo morali smisliti cijelu predstavu prema basni. Smislili smo, naučili i na kraju odglumili i izveli predstavu. Na kraju smo gledali crtiće. Bio je to dobar i poučan dan.

Jana Kunkić, 3. a

Igra u knjižnici

Jučer smo obrađivali lektiru Ezopove basne u knjižnici. Radili smo lutke od kartona i šarenih papira. Smišljali smo tekst koji ćemo izgovoriti iza paravana.

Nekoliko smo puta probali i uspjeli! Kada smo svi bili spremni, svi smo redom izvodili svoje predstave. Na kraju smo pogledali crtić, što mi je, pored izrade lutaka, bilo najbolje.

Dora Pajek, 3. a

Lektira u knjižnici

U četvrtak, 25. 1. 2024. obrađivali smo lektiru. Na početku nam je knjižničarka objasnila što ćemo raditi. Podijelili smo se u pet grupa. Na početku smo izrađivali lutke za igrokaz. Ja sam napravio orla. Kad smo svi napravili lutke, vježbali smo svoj igrokaz, a onda ga odglumili. Bili smo jako dobri. Na kraju smo gledali crtani film.

Leon Brkić, 3. a

Lektira u knjižnici

Kad smo došli u knjižnicu, prvo smo razgovarali o medijima, a onda smo izrađivali lutke. Ja sam bila pripovjedačica i izradila sam stablo na kojem su živjeli ostali likovi: lisica, orao, lisići i orlići. Kad smo napravili lutke, potražili smo mjesto na kojem možemo uvježbati svoj igrokaz. Super smo ga naučili! Kad smo odglumili, pogledali smo tri crtića napravljena prema basnama. Dan je bio predivan!

Lucija Šegović, 3. a

Dan u knjižnici

U četvrtak smo u knjižnici obrađivali lektiru. Podijeljeni smo u pet grupa. Svaka je grupa morala odabrati basnu. Mi smo odabrali basnu Pas s mesom. Zatim smo napravili lutke pa nam ih je knjižničarka zalijepila na štapove. Prije glume, vježbali smo. Ja sam bio pas, a Matej meso. Kristijan je bio rijeka i Sara pripovjedačica. Onda smo glumili i svi smo dobro glumili. Bilo je zabavno.

Ivan Bošnjak, 3. a

Dan u knjižnici

U četvrtak, 25. siječnja imali smo lektiru Ezopove basne. Ja sam trebao biti pripovjedač. Naučio sam što su mediji. Svaka grupa morala je napraviti lutke od kartona i kolaža. Knjižničarka nam je pomogla lutke zalijepiti na štapove. Smišljali smo što ćemo reći i kako ćemo odglumiti svoje basne. Vježbali smo u hodnicima i u knjižnici. Nismo mislili da ćemo tako dobro odglumiti. i saznao sam da je Ezop stariji od Isusa 500 godina!

Marko Bošnjak, 3. a

Dan u knjižnici

Učiteljica nas je razdvojila u pet skupina. Izrađivali smo lutke. Ispale su prekrasne. Knjižničarka nam ih je pomogla lijepiti. Provježbali smo i odglumili. Bili smo odlični. Ispunili smo listiće o našem radu i onda smo pogledali crtić o basnama.

Nika Arnuš, 3. a

Dan u knjižnici

U knjižnici smo s knjižničarkom radili lektiru. Prvo smo radili likove. Ja sam napravila lisicu. Nakon toga smo vježbali glumu, a kad smo završili, glumili smo jedni pred drugima. Na kraju smo pogledali animirani film.

Barbara Kokot, 3. a

objavio: Lada Grdan   datum: 29. 1. 2024.