PREVENTIVNI PROGRAM MOGU AKO HOĆU (MAH-1): Četvrtaši posjetili Policijsku postaju Dugo Selo

Mogu ako hoću (MAH-1) preventivni je program Ministarstva unutarnjih poslova za učenike 4. razreda osnovnih škola čiji je cilj upoznavanje učenika s policijskim službenicima koji brinu o sigurnosti u zajednici, osobito svojih kontakt policajaca Mate Perkovića i Dražena Ojvana, te poticanje na razmišljanje o samozaštitnom ponašanju.

Od 13. do 17 studenoga učenici 4. razreda, u pratnji učiteljica Gordane Takač Tominac, Ade Trbović, Dubravke Vuković, Marijane Klenkar i Marine Perković, posjetili su Policijsku postaju Dugo Selo i upoznali se s radnim okruženjem i načinom rada policije u cilju prihvaćanja policijskih službenika kao prijatelja pomagača. Učenici su se interaktivnim pristupom upoznali sa zaštitnom ulogom policije, savjetovani su na koji način mogu zatražiti pomoć te educirani o samozaštitnom ponašanju u slučaju pronalaska nekog sumnjivog predmeta, vandalizma i drugih neprihvatljivih oblika ponašanja.

U nastavku pročitajte kratke izvještaje Eme Šego i Monike Ivaniš iz 4. e razreda.

Policijska postaja

U utorak, 14. studenoga, svi učenici četvrtih razreda posjetili su Policijsku postaju Dugo Selo. Nismo bili na nastavi dva sata jer smo sudjelovali na predavanju Mogu ako hoću (MAH) koje su održala sva policajca Mate Perković i Dražen Ojvan.

Učili su nas o štetnosti alkohola, ovisnostima i opasnostima brze vožnje. Govorili su o ponašanju u prometu, alkoholu, drogi, cigaretama i ostalim stvarima koje su loše za ljude. Zatim su nas proveli kroz Postaju i zatvorili u zatvorsku ćeliju! Najljepše mi je bilo to što smo mogli ući u policijski automobil i sjesti na njihov motor. Na odlasku, policajci su nas otpratili zvučnim sirenama do kraja ulice u kojoj se nalazi Policijska postaja.

Bilo je jako lijepo i poučno. Obećavam da ću se pridržavati svih pravila i uputa koje sam taj dan naučila.

Ema Šego, 4. e

MAH - Mogu ako hoću

Nedavno smo bili na zanimljivom izletu. Svi učenici četvrtih razreda bili su u posjetu Policijskoj postaji Dugo Selo gdje su nam policajci objasnili mnoge važne stvari vezane za ovisnosti o drogama, alkoholu i cigaretama. Projekt je nazvan Mogu ako hoću.

Svima nam je bilo vrlo zanimljivo i jako poučno.

Monika Ivaniš, 4. e

objavio: Lada Grdan   datum: 28. 11. 2023.