NA INTERLIBERU: Lunapark za svakog knjigoljupca

U organizaciji naše škole u utorak, 7. studenog 2023. posjetili smo Interliber - međunarodni sajam knjiga i učila, najveću književnu manifestaciju u Hrvatskoj koja se od 1977. godine održava na Zagrebačkom velesajmu. Sajam je otvoren do nedjelje, 12. studenog, no mi, članovi novinarske skupine Radoznali reporteri, Digitalaca i dodatne nastave iz Hrvatskoga jezika, posjetili smo ga prvi dan, čim su se vrata paviljona otvorila. U pratnji su išle ravnateljica Mara Mamuza, knjižničarka Ivana Mijatović, učiteljice Hrvatskoga jezika Dragana Radovan Marković i Darija Sever, učitelj Informatike Krešo Urek, učiteljica Fizike Sanja Hmura Meić te učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić.

Interliber je najveći događaj  vezan za knjige u Hrvatskoj i mjesto na kojem je moguće izgubiti se u mnoštvu štandova nakladnika i zanimljivih književnih naslova koji su raspoređeni u nekoliko ogromnih paviljona pa je mudro uzeti kartu štandova kako biste se lakše snalazili.

Tijekom Sajma moguće je sresti neke domaće i strane autore, poslušati predstavljanje novih knjiga i kupiti ih ili pronaći zanimljive knjige na sajamskim popustima. Osim novih i aktualnih knjiga, mogu se naći i vrlo stari naslovi jer, osim nakladničkih kuća, tu izlažu i antikvarijati. Možete pronaći puno stručne literature, školskih knjiga i pomagala, dječjih slikovnica i igara, stripova, starih gramofonskih ploča i slično. Ovaj je sajam pravi lunapark za svakog knjigoljupca jer raznolika ponuda izaziva uzbuđenje i radost kod svake prelistane ili kupljene knjige.

Svi smo kućama otišli s po nekoliko zanimljivih knjiga i dojmovima koje je na nas ostavio prostor i društvo s kojim smo ga podijelili.

Emanuel Peponi Pintar, 5. a

Ostale izvještaje učenika pročitajte u nastavku.

Sajam knjiga Interliber posjetili smo 7. studenog 2023. godine. Meni je ovo bio prvi put da sam bila tamo. Vidjeli smo jako puno knjiga. Išla sam s prijateljicama, učiteljicom i knjižničarkom. Neke su knjige bile i na engleskom. Bilo je jako zanimljivo.

Iva Guštek, 3. d

INTERLIBER

Ovog utorka, točnije 7. studenog 2023., novinari OŠ Josipa Zorića, uključujući i mene, posjetili su Interliber.

Na put prema Zagrebu krenuli smo autobusom nakon drugog školskog sata. Brzo smo stigli i fotografirali se ispred ulaza na sajam, a onda smo dobili sat slobodnog vremena za razgledavanje.

Moja prijateljica i ja ušle smo i vidjele izobilje knjiga. Prekrasno! Nikad nisam vidjela toliko dobrih i lijepih knjiga na jednom mjestu… od kuharica do enciklopedija, pjesama i pripovijetki. Od svega toga najviše volim „Gregov dnevnik“, stoga sam ga i kupila.

Vidjela sam na sajmu još nešto predivno, što me oborilo sa nogu. Jedna mlada umjetnica napravila je skulpturu od vrućeg ljepila. Sve u svemu, bio je ovaj jedan prelijep nacionalni sajam knjiga na kojem je sudjelovalo više od 300 izlagača iz 13 zemalja.

Lana Ivaniš, 5. d

objavio: Lada Grdan   datum: 8. 11. 2023.