U KINU „PREPOROD“: Istinita pustolovina o osvajanju Sjevernog pola

U suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Dugo Selo učenici drugih i četvrtih razreda pogledali su 26. listopada u Kinu Preporod animirani pustolovni film Titina norveške redateljice Kajse Naess. Film je nastao prema istinitoj priči iz 1926. godine o osvajanju Sjevernog pola cepelinom, a glavni su  protagonisti zabavne ekspedicije istraživač Roald Amundsen, kreator cepelina Umberto Nobile i njegov psić Titina iz čije perspektive pratimo pustolovinu.

Po čemu je film neobičan i drukčiji te kako su ga doživjeli učenici 4. e razreda Maša Bočkaj, Monika Ivaniš, Samuel Jularić i Mihael Šimunec, pročitajte u nastavku.

Radnja filma vrti se oko jednog psa po imenu Titina i njezina vlasnika Umberta. U starosti su odlučili pogledati film o svojoj mladosti. Titina je bila poseban pas jer je jela celer i putovala svijetom. Radnja se odvija u Francuskoj. Prvi dio filma je animiran, a drugi dokumentaran. Jako mi se svidjelo njihovo putovanje, a drukčiji je zbog tužnog završetka. Film bih preporučila samo starijim osobama.

Maša Bočkaj, 4. e

U filmu je najvažnije shvatiti radnju filma, što nije tako jednostavno. Osnovna misao filma je kako su pas Titina i njezin vlasnik Umberto cepelinom putovali na Sjeverni pol. Radnja se u jednom dijelu odvija na Sjevernom polu, a u drugom u Italiji. Film Titina je istovremeno i dokumentarni i animirani film. Neobičan je zbog načina na koji je radnja prikazana i zbog puno zanimljivosti. Najsmješnije mi je bilo kad su Nizozemci htjeli skuhati Titinu za večeru. Preporučila bih ga svima jer je zabavan.

Monika Ivaniš, 4. e

Film govori o psu Titini i njezinu vlasniku u doba njihove mladosti. Radnja se odvija na Sjevernom polu, u Rimu, cepelinu i u stanu. Svidjelo mi se to što je Umberto udomio Titinu i što su otišli na Sjeverni pol. Film je napravljen prema istinitom događaju, a različit je od svih koje sam gledao jer ima nesretan kraj. Preporučio bih ga odraslima, ali ne djeci jer će njima biti dosadno.

Samuel Jularić, 4. e

Tema filma je osvajanje Sjevernog pola. Glavni likovi pas Titina i njezin vlasnik osvojili su Sjeverni pol i pošli na Antarktiku na skijanje koje su s nestrpljenjem iščekivali. Izvadili su skije i planirali skočiti iz cepelina. Ako skočite s visine, vjerojatno ćete stradati. Na sreću, skije su se zaglavile za volan. Film je istovremeno i pustolovan i dokumentaran, a najviše mi se svidjelo samo putovanje. Animacija je vrlo neobična. Preporučio bih svima da ga pogledaju jer je vrlo zanimljiv.

Mihael Šimunec, 4. e

objavio: Lada Grdan   datum: 8. 11. 2023.

Ovaj tjedan: 2094