POSJET MUZEJU: 4. e u Muzeju čokolade

Prošlog je proljeća, 4. e razred (tada 3. e) sa svojom učiteljicom Marinom Perković sudjelovao na manifestaciji Uskrs kod Draškovića i svojom je umjetničkom instalacijom „Uskrs na Zemlji templara“ osvojio 1. nagradu: Posjet Muzeju čokolade u Zagrebu. Muzej čokolade posjetili su u srijedu, 25. listopada 2023., a što su sve usput doživjeli pročitajte u izvještajima Eme Šego i Teute Nuši, učenica 4. e razreda.

U srijedu, 25. listopada nismo morali u školu, nego smo otišli na izlet u Zagreb, u Muzej čokolade. U 7:50 ujutro našli smo se na Željezničkoj stanici Dugo Selo. Da, putovali smo vlakom i baš nam je bilo zabavno!

Kada smo stigli, dočekala nas je teta koja nas je provela kroz Muzej. Dala nam je kutijice u kojima su bile različite vrste čokolade koje smo mogli probati. Tamo smo naučili mnogo o povijesti čokolade. Čokolade su poredali od „najnefinije“ do „najfinije“. U zadnjoj sobi mogli smo kupiti čokolade s različitim porukicama.

Nakon posjeta zaputili smo se prema Kolodvoru. Stigli smo nešto ranije.

Karte za Muzej čokolade osvojili smo sudjelovanjem na manifestaciji „Uskrs kod Draškovića“. Mogli smo samo sjediti u učionici, ali zahvaljujući učiteljici bili smo na izletu.

Svima preporučujem da posjete Muzej čokolade!

Ema Šego, 4. e

Muzej čokolade u Zagrebu

U srijedu 25. 10. 2023. godine učiteljica Marina vodila nas je u Muzej čokolade. Na početku svatko od nas dobio je malu kutijicu u kojoj su bile različite vrste čokolade, a onda smo poslušali priču o kakaovcu. Saznali smo da potječe iz Indije i da ga žene i djeca nisu smjeli piti, nego samo muškarci. Žene su ga smjele piti samo ako su bile trudne. Probali smo zatim jednu gorku čokoladu koja se meni baš nije svidjela, ali nekima i jest. U sljedećoj prostoriji, koja se meni najviše svidjela, bile su različite istopljene čokolade koje smo mogli probati.

U jednom dijelu bilo je mnogo staklenih čaša pa smo morali jako paziti, a vidjeli smo i krunu napravljenu od 200 ptičjih pera. Prostorija koja mi se isto jako svidjela bila je ona gdje je bilo Nutelle, M&M-a, čokolade s rižom… U maloj trgovini na kraju kupila sam dvije čokolade za moje roditelje i čokoladne kuglice za brata i sestru. Ono najbitnije, zahvalila bih svojoj učiteljici koja nas uvijek vodi na jako zanimljiva mjesta.

Teuta Nuši, 4. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 2. 11. 2023.